Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаОфіційні документиУкази Президента України№ 925/2019 / 2019-12-21

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 грудня 2019 року «Про удосконалення державної політики розвитку спиртової галузі України»

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 грудня 2019 року «Про удосконалення державної політики розвитку спиртової галузі України» (додається).

2. Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим Указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

20 грудня 2019 року


Вводиться в дію
Указом Президента України
від 20 грудня 2019 року № 925/2019

 

РІШЕННЯ
Ради національної безпеки і оборони України

від 20 грудня 2019 року

Про удосконалення державної політики розвитку спиртової галузі України

Розглянувши комплекс питань, пов'язаних із реалізацією державної політики у сфері виробництва, обігу спирту етилового (в тому числі як лікарського засобу), спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, зернового дистиляту, біоетанолу, алкогольних напоїв (далі - спиртова продукція), з метою формування умов для становлення в Україні конкурентного ринку у відповідній сфері Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Створити відповідно до статті 14 Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України» міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій щодо удосконалення державної політики розвитку спиртової галузі України (далі - міжвідомча робоча група).

2. Запропонувати Президентові України:

призначити СМИРНОВА Андрія Олександровича - Заступника Керівника Офісу Президента України - головою міжвідомчої робочої групи;

затвердити Положення про міжвідомчу робочу групу.

3. Голові міжвідомчої робочої групи організувати роботу міжвідомчої робочої групи та внести у тримісячний строк в установленому порядку на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо удосконалення державної політики та врегулювання проблемних питань розвитку спиртової галузі України, а також удосконалення актів законодавства.

4. Службі безпеки України, Державному бюро розслідувань, Міністерству внутрішніх справ України за участю Офісу Генерального прокурора, Національного антикорупційного бюро України здійснити у межах компетенції перевірку і дати правову оцінку фактам, викладеним у засобах масової інформації, щодо порушень у сфері виробництва, обігу спиртової продукції та за результатами поінформувати громадськість; вжити заходів щодо виявлення та припинення фактів виробництва контрафактної продукції.

5. Службі безпеки України, Державному бюро розслідувань, Національній поліції України, Державній митній службі України, Державній податковій службі України за участю Офісу Генерального прокурора, Національного антикорупційного бюро України в межах компетенції в установленому порядку:

вжити заходів, спрямованих на протидію «тіньовому» обігу спиртової продукції;

провести перевірки додержання вимог законодавства щодо реєстрації, обліку, розгляду заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення у сфері незаконного обігу спиртової продукції, зокрема фактів невнесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

6. Запропонувати Офісу Генерального прокурора в установленому порядку вивчити практику додержання вимог законодавства під час:

закриття кримінальних проваджень стосовно кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу спиртової продукції;

здійснення нагляду за додержанням законів органами досудового розслідування, підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини у сфері незаконного обігу спиртової продукції та вжиття заходів для усунення виявлених недоліків.

7. Запропонувати Верховному Суду узагальнити практику застосування судами законодавства про кримінальну відповідальність щодо незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів з урахуванням Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Секретар Ради національної безпеки і оборони України О.ДАНІЛОВ