Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаОфіційні документиУкази Президента України№ 659/2010 / 2010-06-02

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 червня 2010 року «Про проект Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики»

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 червня 2010 року «Про проект Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» .

2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

1 червня 2010 року

РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 1 червня 2010 року

Про проект Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики»

Вивчивши стан регулювання питань засад внутрішньої і зовнішньої політики України, Рада національної безпеки і оборони України констатує його незадовільність.

Конституція України передбачає затвердження Верховною Радою України засад внутрішньої і зовнішньої політики (пункт 5 частини першої статті 85 Конституції України).

Частково зазначені питання розглянуті в Постанові Верховної Ради України від 2 липня 1993 року № 3360-ХII «Про основні напрями зовнішньої політики України», у Посланні Президента України до Верховної Ради України від 30 квітня 2002 року «Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002 – 2011 роки», в Законі України «Про основи національної безпеки України», який прийнятий ще у 2003 році та визначає основні засади державної політики, спрямованої на захист національних інтересів і гарантування в Україні безпеки особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності, низці інших законів України, які визначають основи соціального захисту, пенсійного забезпечення, засади регулювання праці і зайнятості, освіти, культури і охорони здоров'я, використання природних ресурсів та екологічної безпеки, правові засади підприємництва, засади зовнішньоекономічної діяльності, а також засади утворення і діяльності політичних партій, органів влади, державної служби тощо.

Водночас дотепер в Україні відсутній законодавчий акт, що комплексно визначив би основоположні принципи, згідно з якими має формуватися та реалізовуватися державна політика, спрямована на забезпечення пріоритетних національних інтересів держави.

Розглянувши проект Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Підтримати проект Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики».

2. Запропонувати Президентові України:

внести проект Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» на розгляд Верховної Ради України та визначити його як невідкладний для позачергового розгляду парламентом;

визначити доповідачем під час розгляду проекту Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» на пленарному засіданні Верховної Ради України Прем'єр-міністра України М.Азарова.

3. Главі Адміністрації Президента України С.Льовочкіну, Міністру юстиції України О.Лавриновичу забезпечити супроводження у Верховній Раді України внесеного Президентом України проекту Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики».

Голова Ради національної безпеки і оборони України В.ЯНУКОВИЧ
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Р.БОГАТИРЬОВА