Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаОфіційні документиУкази Президента України№ 1000/2009 / 2009-12-03

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 листопада 2009 року «Про заходи з невідкладного поліпшення фінансування Збройних Сил України для подолання кризового стану їх боєздатності»

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 листопада 2009 року «Про заходи з невідкладного поліпшення фінансування Збройних Сил України для подолання кризового стану їх боєздатності» (додається).

2. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

2 грудня 2009 року

РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

від 20 листопада 2009 року

Про заходи з невідкладного поліпшення фінансування Збройних Сил України для подолання кризового стану їх боєздатності

Розглянувши стан фінансового забезпечення Збройних Сил України, Рада національної безпеки і оборони України відзначає, що у 2009 році він є вкрай незадовільним. Не забезпечено виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» у частині видатків Міністерству оборони України на фінансування Збройних Сил України. Це призвело до різкого загострення кризового стану обороноздатності держави та боєздатності Збройних Сил України.

З метою забезпечення обороноздатності держави та боєздатності Збройних Сил України, їх готовності до виконання конституційного обов'язку щодо оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Визнати діяльність Кабінету Міністрів України в частині забезпечення обороноздатності держави, боєздатності її Збройних Сил такою, що всупереч вимогам Конституції України, Законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України» послаблює оборонний потенціал держави і створює загрозу її суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності.

2. Визнати за необхідне:

1) збільшення в установленому порядку фінансування Збройних Сил України у 2009 році для реалізації першочергових і найбільш важливих заходів у таких обсягах:

112,6 млн. гривень – на відновлення непорушних запасів матеріальних засобів Об'єднаних сил швидкого реагування;

24,7 млн. гривень – на здійснення підготовки винищувальної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України до несення бойового чергування з прикриття важливих державних об'єктів, підготовки рядового складу, сержантського і старшинського складу в навчальних центрах, забезпечення виконання програм зі стрибків з парашутом та підготовки водіїв;

2) забезпечення фінансування заходів з розвитку Збройних Сил України, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2009 року № 462 «Про затвердження розподілу у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для створення, закупівлі і модернізації озброєння, військової та спеціальної техніки за державним оборонним замовленням у національних виробників», у розмірі 698,6 млн. гривень, у тому числі:

невідкладно – 60,0 млн. гривень на ремонт та модернізацію дванадцяти одиниць вертольотів Мі-8 та Мі-24;

у тижневий строк – 638,6 млн. гривень на виконання дослідно-конструкторських робіт зі створення багатофункціонального ракетного комплексу, перспективного корабля класу «корвет» та військово-транспортного літака Ан-70, модернізацію вертольота Мі-24 та закупівлю новітніх танків «Оплот», керованих пострілів та пристроїв кумулятивного захисту, а також на ремонт вертольотів для участі в міжнародних миротворчих операціях.

3. Кабінету Міністрів України:

1) виконати у тижневий строк рішення постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 року №  1018 «Деякі питання Міністерства оборони» щодо виділення Міністерству оборони України 227,9 млн. гривень для забезпечення функціонування Збройних Сил України у 2009 році;

2) забезпечити відкриття та направлення у повному обсязі не пізніше 15 грудня 2009 року асигнувань загального фонду Державного бюджету України за бюджетними програмами, розпорядником коштів яких є Міністерство оборони України, відповідно до встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» бюджетних призначень;

3) розглянути питання щодо виділення у поточному році Міністерству оборони України 285,9 млн. гривень на грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, з яких:

235,3 млн. гривень ж на індексацію грошових доходів;

332 млн. гривень – на грошову допомогу на оздоровлення;

17,4 млн. гривень – на винагороду за тривалість безперервної військової служби;

4) розробити та подати у тижневий строк Президентові України для внесення на розгляд Верховної Ради України як невідкладного проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» щодо збільшення на 137,3 млн. гривень видатків Міністерству оборони України для реалізації першочергових і найбільш важливих заходів, зазначених у підпункті 1 пункту 2 цього Рішення;

5) передбачити під час доопрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»:

джерела і порядок фінансування заходів територіальної оборони України;

необхідний обсяг видатків на реалізацію заходів, передбачених Державною програмою соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на період до 2011 року та Програмою конверсії колишніх військових об'єктів на період реформування Збройних Сил України та інших військових формувань;

6) подати у місячний строк на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо врегулювання питання реалізації на аукціонах нерухомого майна Збройних Сил України, зокрема разом із земельними ділянками, на яких воно розташовано, або майновими правами на них;

7) забезпечити відновлення протягом 2010 року у повному обсязі військових непорушних запасів Збройних Сил України на загальну суму 1,484 млрд. гривень, протягом 2011 року – оперативних непорушних запасів Збройних Сил України на загальну суму 1,452 млрд. гривень, протягом 2012 – 2015 років – стратегічних запасів на загальну суму 3,8 млрд. гривень.

4. Міністерству оборони України за участю Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт» вжити заходів щодо збільшення обсягів реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого військового майна Збройних Сил України, а також надходження відповідних коштів до Державного бюджету України.

5. Члену Ради національної безпеки і оборони України, начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу Збройних Сил України І.Свиді на наступному засіданні Ради національної безпеки і оборони України доповісти з питань забезпечення військовослужбовців харчуванням та розвитку систем військового зв'язку.

Голова Ради національної безпеки і оборони України В.ЮЩЕНКО
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Р.БОГАТИРЬОВА