Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаОфіційні документиУкази Президента України№ 258/2009 / 2009-04-22

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 березня 2009 року «Про проект Закону України «Про військово-технічне співробітництво з іноземними державами»

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 березня 2009 року «Про проект Закону України «Про військово-технічне співробітництво з іноземними державами» (додається).

2. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України                   Віктор ЮЩЕНКО

22 квітня 2009 року 

РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ
від 27 березня 2009 року

Про проект Закону України «Про військово-технічне співробітництво
з іноземними державами»

Військово-технічне співробітництво з іноземними державами є важливою складовою зовнішньополітичної діяльності України, пов'язаної з міжнародним співробітництвом у сфері розробки, виробництва, ремонту, модернізації, знищення (утилізації) товарів військового призначення, а також із міжнародними передачами таких товарів, яке й надалі відіграватиме важливу роль у реалізації актуальних завдань національної безпеки і оборони України. Головними завданнями військово-технічного співробітництва є збереження і розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу та забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів України у новітніх озброєннях і військовій техніці, сприяння зміцненню дружніх міжнародних відносин України, її іміджу як держави, що володіє значним сучасним науково-технічним, технологічним та виробничим потенціалом зі створення озброєнь і військової техніки, забезпечення реалізації національних інтересів України в різних регіонах світу, формування передумов для розширення зв'язків України з іноземними державами, зокрема, у зовнішньоекономічній сфері та у сфері оборони.

Сучасний стан військово-технічного співробітництва свідчить про потребу в удосконаленні регулювання питань формування та реалізації державної політики у сфері військово-технічного співробітництва з іноземними державами, засад державного регулювання та державного контролю у цій сфері, а також повноважень учасників та суб'єктів військово-технічного співробітництва.

Однак Кабінетом Міністрів України не вжито дієвих заходів щодо розроблення, внесення на розгляд Верховної Ради України та забезпечення належного супроводження проходження у парламенті законопроекту про військово-технічне співробітництво з іноземними державами.

Відсутність же комплексного, адекватного пріоритетним інтересам національної безпеки і оборони законодавчого регулювання питань військово-технічного співробітництва призвела до неузгоджених дій органів державної влади і суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів, гальмує розвиток такого співробітництва, завдає шкоди національним інтересам України у зазначеній сфері.

У зв'язку з цим та з метою дальшого розвитку і підвищення ефективності військово-технічного співробітництва України з іноземними державами, забезпечення національних інтересів у цій сфері Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Підтримати основні концептуальні засади проекту Закону України «Про військово-технічне співробітництво з іноземними державами», внесеного Головою Ради національної безпеки і оборони України на розгляд Ради.

2. Запропонувати Президентові України внести проект Закону України «Про військово-технічне співробітництво з іноземними державами» на розгляд Верховної Ради України і визначити його як невідкладний для позачергового розгляду парламентом.

Рішення прийнято одноголосне. На засіданні Ради були відсутні Ю.Єхануров, Ю.Луценко, Ю.Тимошенко.

Голова Ради національної безпеки і оборони України                В. ЮЩЕНКО
Секретар Ради національної безпеки і оборони України            Р. БОГАТИРЬОВА