Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаОфіційні документиУкази Президента України№ 923/2008 / 2008-10-13

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 жовтня 2008 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення конституційних виборчих прав громадян України під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України»

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 жовтня 2008 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення конституційних виборчих прав громадян України під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України» (додається).

2. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України                   Віктор ЮЩЕНКО

13 жовтня 2008 року

 

РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ 
від 13 жовтня 2008 року

Про невідкладні заходи щодо забезпечення конституційних виборчих прав громадян України під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України

З метою запобігання виникненню загрози національній безпеці України шляхом порушення прав і свобод громадян при проведенні позачергових виборів до Верховної Ради України, призначених на 7 грудня 2008 року, недопущення погіршення суспільно-політичної ситуації в державі в умовах дострокового припинення повноважень Верховної Ради України, маніпулювання суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення недостовірної, неповної або упередженої інформації, а також ураховуючи звернення Центральної виборчої комісії до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо фінансування підготовки та проведення вказаних позачергових виборів, Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Визнати забезпечення неухильного додержання конституційних виборчих прав громадян під час підготовки та проведення 7 грудня 2008 року позачергових виборів до Верховної Ради України одним із пріоритетних напрямів реалізації державної політики з питань національної безпеки України у внутрішньополітичній сфері.

2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям ужити відповідно до визначених Конституцією та законами України повноважень необхідних заходів для:

створення для всіх суб'єктів виборчого процесу рівних умов участі у виборах;

створення належних умов для роботи виборчих комісій, зокрема, забезпечення їх у визначені строки в установленому порядку приміщеннями, транспортом, комп'ютерною технікою, засобами зв'язку, інвентарем;

забезпечення належних умов для здійснення вільного волевиявлення громадян під час голосування на виборах, в тому числі шляхом сприяння у вирішенні питань обладнання приміщень для голосування у визначений Законом України «Про вибори народних депутатів України» строк;

недопущення маніпулювання суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення недостовірної, неповної або упередженої інформації.

3. Кабінету Міністрів України невідкладно вирішити питання про виділення Центральній виборчій комісії з резервного фонду державного бюджету необхідних для забезпечення фінансування підготовки та проведення позачергових виборів до Верховної Ради України, призначених на 7 грудня 2008 року, та забезпечити їх перерахування до 17.00 13 жовтня 2008 року Міністерством фінансів України та Державним казначейством України Центральній виборчій комісії.

4. Міністерству закордонних справ України разом із Центральною виборчою комісією вжити необхідних заходів щодо забезпечення участі офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій для здійснення спостереження за організацією і проведенням позачергових виборів до Верховної Ради України.

5. Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям у межах визначених повноважень вжити заходів із забезпечення належного громадського порядку та безпеки протягом виборчого процесу, в тому числі у день голосування та дні встановлення результатів позачергових виборів до Верховної Ради України, неухильно додержуючись вимог законодавства України щодо заборони втручання у виборчий процес й діяльність виборчих комісій, а також недопущення втручання у здійснення правосуддя, впливу на суд чи суддів у будь-який спосіб.

Проти цього рішення голосували Ю.Луценко та Ю.Тимошенко.

Голова Ради національної безпеки і оборони України             В. ЮЩЕНКО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України          Р. БОГАТИРЬОВА