Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаОфіційні документиУкази Президента України№ 716/2008 / 2008-08-20

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 липня 2008 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса - Броди» за проектним напрямом»

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 липня 2008 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса - Броди» за проектним напрямом» (додається).

2. Міжвідомчій робочій групі з опрацювання питань забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса - Броди» за проектним напрямом доопрацювати разом із відкритим акціонерним товариством «Укртранснафта» пропозиції щодо умов надання комплексу послуг із транспортування нафти нафтопроводом «Одеса - Броди» за результатами обговорення цього питання на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.

3. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України             Віктор ЮЩЕНКО

15 серпня 2008 року

 


РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ України
РІШЕННЯ
від 28 липня 2008 року

Про невідкладні заходи щодо забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса - Броди» за проектним напрямом

Розглянувши ситуацію, що склалася в нафтотранспортній та нафтопереробній галузях, Рада національної безпеки і оборони України відзначає наявність системних загроз національним інтересам у цій сфері. Вітчизняні потужності для переробки нафти, спроможні переробляти понад 50 млн. тонн на рік, не використовуються повною мірою, окремі нафтопереробні заводи перебувають на межі банкрутства через нестачу сировини.

Серед головних чинників такої ситуації - відсутність диверсифікації джерел і маршрутів транспортування нафти в Україну і через її територію, використання нафтопроводу «Одеса - Броди» поза проектним напрямом. Це не тільки негативно позначається на стані зазначених галузей та економіки України в цілому, а й уповільнює процеси європейської і євроатлантичної інтеграції України та утвердження її як регіонального лідера.

На виконання Указу Президента України від 22 травня 2008 року № 474 Міжвідомчою робочою групою з опрацювання питань забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса - Броди» за проектним напрямом здійснено певні напрацювання, проаналізовано проекти договорів про надання комплексу послуг із транспортування нафти.

За результатами цієї роботи Міжвідомча робоча група дійшла висновку про прийнятність зазначених проектів договорів і їх відповідність завданням переведення нафтопроводу «Одеса - Броди» в режим роботи за проектним напрямом зі збереженням при цьому рівня доходів від його використання, інтересам національної безпеки України в енергетичній сфері.

Ураховуючи викладене та беручи до уваги домовленості, викладені у Спільній заяві щодо Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енерготранзитного простору, підписаній 23 травня 2008 року в м.Києві, Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Констатувати, що існуючий режим роботи нафтопроводу «Одеса -Броди» за реверсним напрямом є таким, що не відповідає стратегічним інтересам України у сфері енергетичної безпеки.

2. Констатувати, що останніми діями Кабінету Міністрів України фактично зірвано виконання міжнародних зобов'язань щодо створення маршрутів транспортування нафти з регіону Каспійського моря, взятих на себе українською стороною, зокрема, за:

Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща щодо використання потужностей системи транспортування вуглеводнів «Одеса - Броди» та її інтеграції з польськими потужностями, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 38;

Угодою між Міністерством палива та енергетики України, Міністерством промисловості та енергетики Азербайджанської Республіки, Міністерством енергетики Грузії, Міністерством господарства Литовської Республіки та Міністерством економіки Республіки Польща про співробітництво в енергетичному секторі, підписаною 10 жовтня 2007 року.

3. Визнати роботу Кабінету Міністрів України щодо координації діяльності та заходів, пов'язаних із реалізацією проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору, реалізацією стратегічних завдань диверсифікації джерел і маршрутів постачання енергоносіїв, дальшим розвитком та використанням наявного потенціалу нафтопереробної промисловості, незадовільною.

4. Звернути увагу Прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко на те, що доручення від 16 липня 2008 року № 136 дано з перевищенням наданих Конституцією та законами України повноважень, та на неприпустимість надання у подальшому доручень, що є незаконним втручанням та перешкоджанням господарській діяльності суб'єктів господарювання.

5. Визначити забезпечення в 2008 році роботи нафтопроводу «Одеса - Броди» за проектним напрямом одним із пріоритетів діяльності органів виконавчої влади щодо забезпечення інтересів національної безпеки в енергетичній сфері.

6. Запропонувати Президентові України доручити Міжвідомчій робочій групі з опрацювання питань забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса - Броди» за проектним напрямом доопрацювати разом із відкритим акціонерним товариством «Укртранснафта» пропозиції щодо умов надання комплексу послуг із транспортування нафти нафтопроводом "»Одеса - Броди» за результатами обговорення цього питання на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.

7. Кабінету Міністрів України забезпечити:

1) завершення до 1 вересня 2008 року необхідних організаційних та юридичних процедур з урахуванням напрацювань Міжвідомчої робочої групи з опрацювання питань забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса -Броди» за проектним напрямом, зокрема, стосовно проектів договорів про надання комплексу послуг із транспортування нафти, умови яких мають відповідати принципам Європейської Енергетичної Хартії, принципам конкуренції та передбачати прийнятні фінансові гарантії (зобов'язання) сторін щодо використання українських виробничих потужностей із транспортування нафти;

2) перехід до кінця 2008 року нафтопроводу «Одеса - Броди» на роботу за проектним напрямом.

8. Прем'єр-міністрові України поінформувати до 1 вересня 2008 року Раду національної безпеки і оборони України про стан виконання цього рішення.

Голова Ради національної безпеки і оборони України             В.ЮЩЕНКО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України          Р.БОГАТИРЬОВА