Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаОфіційні документиУкази Президента України№ 706/2008 / 2008-08-20

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 серпня 2008 року «Питання перетинання державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації, який перебуває на території України»

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 серпня 2008 року «Питання перетинання державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації, який перебуває на території України» (додається).

2. Затвердити Порядок перетинання державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації, який перебуває на території України (додається).

3. Кабінету Міністрів України привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Указом та прийняти рішення, що випливають із цього Указу.

4. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

5. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

13 серпня 2008 року

 


РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ
від 13 серпня 2008 року

Питання перетинання державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації, який перебуває на території України

Рада національної безпеки і оборони України, виходячи з інтересів національної безпеки держави, проаналізувала ситуацію, пов'язану з перетинанням державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації, який перебуває на території України, і констатує необхідність вжиття невідкладних заходів, зокрема  додаткового правового регулювання.

Спрощений режим перетинання державного кордону України для Чорноморського флоту Російської Федерації дає змогу російській стороні фактично безконтрольно здійснювати перетинання кордону, пересуватися територіальними водами України та переміщувати через державний кордон України на кораблях та літальних апаратах Чорноморського флоту Російської Федерації вантажі та осіб без узгодження з компетентними органами України.

Відсутність належного механізму контролю за діяльністю Чорноморського флоту Російської Федерації на території України не дозволяє здійснювати облік вантажів, військовослужбовців, членів екіпажу та осіб, які перебувають на борту військових кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації, під час перетинання ними державного кордону України.

Така ситуація несе потенційні загрози національній безпеці України, особливо у разі використання військових формувань Чорноморського флоту Російської Федерації проти третіх держав.

Отже, існує об'єктивна потреба в запровадженні дозвільного механізму для перетинання державного кордону України військовослужбовцями, вантажами та військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації, що дасть змогу мати об'єктивну інформацію стосовно базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Ураховуючи викладене та з метою запобігання потенційним загрозам національній безпеці України Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Схвалити проект Порядку перетинання державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації, який перебуває на території України (додається).

2. Запропонувати Президентові України затвердити Порядок перетинання державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації, який перебуває на території України.

Голова Ради національної безпеки і оборони України             В.ЮЩЕНКО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України          Р.БОГАТИРЬОВА


ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 13 серпня 2008 року № 706/2008

ПОРЯДОК
перетинання державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації, який перебуває на території України

1. Цей Порядок визначає правила перетинання державного кордону України військовослужбовцями Чорноморського флоту Російської Федерації, який перебуває на території України (далі - Чорноморський флот), та членами їхніх сімей, особами зі складу варт і спеціалістами, які супроводжують озброєння, військову техніку та інші матеріально-технічні засоби для потреб Чорноморського флоту (далі - вантажі), військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту.

2. Пропуск через державний кордон України військовослужбовців Чорноморського флоту та членів їхніх сімей, вантажів, осіб зі складу варт і спеціалістів, які супроводжують вантажі, здійснюється:

а) тих, що в'їжджають (ввозяться) в Україну у звичайному порядку, - в установлених пунктах пропуску через державний кордон України;

б) тих, що перебувають на військових кораблях (суднах забезпечення) Чорноморського флоту, - у місцях дислокації цих кораблів (суден забезпечення): бухтах Севастопольській, Південній, Карантинній, Козачій та Феодосійському торговельному порту;

в) тих, що перебувають на літальних апаратах Чорноморського флоту, - на аеродромах Кача і Гвардійське.

3. Під час пропуску через державний кордон України військовослужбовців Чорноморського флоту, вантажів, осіб зі складу варт і спеціалістів, які супроводжують вантажі, підрозділи або органи Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства аграрної політики України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Міністерства культури і туризму України (далі - служби державних контрольних органів України) відповідно до законодавства здійснюють прикордонний, митний та інші види контролю (далі - контроль).

4. Військовослужбовці Чорноморського флоту та особи зі складу варт і спеціалісти, які супроводжують вантажі, перетинають державний кордон у пунктах пропуску через державний кордон України по пред'явленню посвідчення особи військовослужбовця (військового квитка) або паспорта та після заповнення імміграційної картки.

Військовослужбовці Чорноморського флоту зі складу екіпажу військового корабля (судна забезпечення) або літального апарата Чорноморського флоту перетинають державний кордон України у місцях, визначених у підпунктах «б» та «в» пункту 2 цього Порядку, по пред'явленню посвідчення особи військовослужбовця (військового квитка) або паспорта, за списком членів екіпажу такого військового корабля (судна забезпечення) або літального апарата. Реєстрація військовослужбовців здійснюється шляхом проставлення у списку членів екіпажу такого військового корабля (судна забезпечення) або літального апарата відмітки «В'їзд» («Виїзд»).

5. Члени сімей військовослужбовців Чорноморського флоту в'їжджають в Україну та виїжджають з України у порядку, визначеному законодавством України.

6. Пропуск через державний кордон України військовослужбовців Чорноморського флоту, вантажів, осіб зі складу варт і спеціалістів, які супроводжують вантажі, у місцях, визначених у підпунктах «б» і «в» пункту 2 цього Порядку, здійснюється за технологічною схемою пропуску через державний кордон України, яка визначається начальником органу охорони державного кордону Державної прикордонної служби України за погодженням із керівниками інших служб державних контрольних органів України та командиром військового формування Чорноморського флоту, в місці дислокації якого здійснюється пропуск через державний кордон України.

Перевірка документів на відповідність даним, зазначеним у списку членів екіпажу військового корабля (судна забезпечення) або літального апарата Чорноморського флоту, проводиться у місці, визначеному командиром такого військового корабля (судна забезпечення) або літального апарата.

7. Для перетинання державного кордону України військовими кораблями (суднами забезпечення) або літальними апаратами Чорноморського флоту командування Чорноморського флоту не пізніше ніж за 72 години надсилає через штаб Військово-Морських Сил Збройних Сил України до Генерального штабу Збройних Сил України повідомлення про перетинання державного кордону України, в якому обов'язково зазначаються відомості про наявність на таких військових кораблях (суднах забезпечення) або літальних апаратах осіб, озброєння, боєприпасів і вибухонебезпечних речовин, військового майна та обладнання, що транспортується, і в разі отримання згоди інформує не пізніше ніж за одну добу до перетинання державного кордону штаб Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України та відповідний митний орган України стосовно:

виходу військових кораблів (суден забезпечення) Чорноморського флоту за межі територіального моря України або прибуття їх до місць дислокації з-за кордону;

вильоту з України або прильоту в Україну літальних апаратів Чорноморського флоту.

При цьому в установленому порядку зазначаються, зокрема, відомості про тип військового корабля (судна забезпечення) чи літального апарата Чорноморського флоту, кількість членів екіпажу та інших осіб, яких планується перевезти, пункт пропуску через державний кордон України чи місце здійснення контролю в місцях дислокації, час виходу (прибуття) військового корабля (судна забезпечення) та вильоту (прильоту) літального апарата Чорноморського флоту.

8. Командир військового формування або у відповідних випадках за його наказом командир військового корабля (судна забезпечення) чи літального апарата Чорноморського флоту в установленому порядку передає посадовим особам Державної прикордонної служби України (начальникам контрольно-пропускних пунктів) та митних органів у місці здійснення контролю такі документи:

список осіб, які не є членами екіпажу військового корабля (судна забезпечення) Чорноморського флоту;

відомості про характер та кількість вантажів, що завантажуються (вивантажуються) на військовий корабель (судно забезпечення) Чорноморського флоту для їх ввезення на територію України або вивезення за її межі;

витяг із польотного завдання літального апарата Чорноморського флоту зі списком осіб, які не є членами екіпажу, і даними про вантаж, що ввозиться на територію України або вивозиться за її межі;

довідку про відсутність на борту військового корабля (судна забезпечення), літального апарата Чорноморського флоту сторонніх осіб, а також вантажів та іншого майна, забороненого до ввезення на територію України або вивезення за її межі;

список осіб, які є членами екіпажу військового корабля (судна забезпечення) або літального апарата Чорноморського флоту.

9. Пропуск через державний кордон України військових кораблів (суден забезпечення) і літальних апаратів Чорноморського флоту із вантажами, які ввозяться для потреб Чорноморського флоту на територію України або вивозяться за її межі і підлягають державному експортному контролю, здійснюється в установленому порядку за дозволом або висновком Державної служби експортного контролю України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

10. Командир військового формування Чорноморського флоту забезпечує доставку співробітників служб державних контрольних органів України до місця дислокації цього формування, створення умов для виконання ними своїх функцій та підтримання режимних заходів під час здійснення контролю.

11. Відомості, списки та довідки, передбачені у пунктах 7 і 8 цього Порядку, складаються відповідними посадовими особами Чорноморського флоту і подаються службам державних контрольних органів України.

12. Відомості про осіб, що надійшли до Державної прикордонної служби України згідно з пунктами 4, 5, 7 і 8 цього Порядку, передаються до відповідних територіальних підрозділів Міністерства внутрішніх справ України з питань громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб у частині, що їх стосується.

13. У разі порушення командиром військового корабля (судна забезпечення) або літального апарата Чорноморського флоту цього Порядку, законів та інших нормативно-правових актів України служби державних контрольних органів України мають право вимагати від командира такого військового корабля (судна забезпечення) або літального апарата додержання законодавства України.

У разі невиконання зазначених вимог служби державних контрольних органів України невідкладно інформують про це Міністерство закордонних справ України та відповідно до статей 2 і ЗО Конвенції ООН з морського права 1982 року можуть від імені України вимагати від військового корабля (судна забезпечення) або літального апарата Чорноморського флоту негайно залишити внутрішні води і територіальне море України або її повітряний простір.

Глава Секретаріату Президента України          В.БАЛОГА