Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаОфіційні документиУкази Президента України№ 414/2008 / 2008-05-06

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 квітня 2008 року «Про заходи щодо реалізації національної антикорупційної стратегії та інституційного забезпечення цілісної антикорупційної політики»

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 квітня 2008 року «Про заходи щодо реалізації національної антикорупційної стратегії та інституційного забезпечення цілісної антикорупційної політики» (додається).

2. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України                                                                                                    Віктор ЮЩЕНКО

5 травня 2008 року

 


РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ
від 21 квітня 2008 року

Про заходи щодо реалізації національної антикорупційної стратегії та інституційного забезпечення цілісної антикорупційної політики

Рада національної безпеки і оборони України, проаналізувавши стан поширення корупції в Україні, відзначає, що він становить загрозу національній безпеці України.

Корупція спричиняє руйнівний вплив на усі сфери життя суспільства, є серйозною перепоною для реформ в економіці, гальмує становлення ринкових інститутів, перешкоджає надходженню інвестицій.

Дотепер в Україні відсутнє ефективне законодавство щодо запобігання та протидії корупції, яке б відповідало міжнародним стандартам. Верховною Радою України протягом тривалого часу не розглядаються законопроекти, спрямовані на посилення протидії корупції, з питань судової реформи, щодо обмеження депутатської недоторканності.

Не визначено механізми моніторингу та контролю за належним виконанням Плану заходів щодо реалізації Концепції подолання корупції в Україні «На шляху до доброчесності» на період до 2010 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2007 року №657-р. До того ж зазначений План потребує актуалізації відповідно до рекомендацій Групи держав проти корупції (ГРЕКО).

Залишається незадовільним і стан координації та контролю за діяльністю державних органів щодо запобігання та протидії корупції.

Потребує нагального вирішення питання інституційного забезпечення протидії корупції, зокрема створення спеціалізованого антикорупційного органу з повноваженнями щодо провадження досудового розслідування та координації діяльності в цій сфері.

З метою запобігання поширенню корупційних проявів у державі, прискорення реалізації національної антикорупційної стратегії та вдосконалення інституційного забезпечення протидії корупції Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Запропонувати Президентові України:

1) звернутися до Верховної Ради України з вимогою прискорити розгляд проектів законів:

«Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень», «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення», «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України» (щодо посилення заходів боротьби з корупцією та зі злочинністю у сфері службової діяльності в цілому);

«Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій України», «Про внесення змін до Закону України «Про статус суддів» та «Про внесення змін до Закону України «Про Вищу раду юстиції»;

2) внести до Верховної Ради України проект закону про спеціалізований антикорупційний орган, визначивши його як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України.

2. Кабінету Міністрів України:

1) забезпечити у двомісячний строк затвердження нової редакції Плану заходів щодо реалізації Концепції подолання корупції в Україні «На шляху до доброчесності» на період до 2010 року;

2) надати інформацію про стан виконання Указу Президента України від 1 лютого 2008 року №80 «Про деякі заходи щодо вдосконалення формування та реалізації державної антикорупційної політики».

3. Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Державній податковій адміністрації України затвердити у тритижневий строк відомчі плани заходів щодо запобігання та протидії корупції серед співробітників правоохоронних органів.

4. Генеральному прокуророві України забезпечити:

затвердження у тритижневий строк відомчого плану заходів щодо запобігання та протидії корупції серед співробітників правоохоронних органів;

проведення спільно зі Службою безпеки України перевірки відповідності нормативних актів, наказів та протокольних доручень Міністерства транспорту та зв'язку України вимогам Конституції та законів України, в тому числі щодо недопущення втручання у господарську діяльність підприємств.

Голова Ради національної безпеки і оборони України                            В.ЮЩЕНКО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України                        Р.БОГАТИРЬОВА