Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаОфіційні документиУкази Президента України№ 825/2007 / 2007-09-07

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року Про стан керівництва у сфері запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року "Про стан керівництва у сфері запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру" (додається).

2. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України

Віктор ЮЩЕНКО

м. Київ, 6 вересня 2007 року, N 825/2007

 

 

РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 4 вересня 2007 року

Про стан керівництва у сфері запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру

Проаналізувавши хід виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 липня 2007 року "Про стан ліквідації наслідків аварії у Львівській області", введеного в дію Указом Президента України від 24 липня 2007 року N 666, Рада національної безпеки і оборони України відзначає, що недоліки у функціонуванні єдиної державної системи органів виконавчої влади з питань запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, її територіальних підсистем, досі не усунуто.

Про це свідчить вкрай незадовільна організація Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи заходів з ліквідації пожеж у Херсонській області, які поширилися на територію двох районів області, та пожеж в Автономній Республіці Крим, допущені при цьому помилки в оцінці масштабів надзвичайних ситуацій, несвоєчасність та неадекватність заходів реагування, що вживались.

Неналежне виконання Міністром України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Н. Шуфричем, який несе персональну відповідальність за виконання покладених на Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи завдань і функцій, призводить до вжиття неадекватних заходів реагування на надзвичайні ситуації і, як наслідок, до заподіяння шкоди державі, громадянам, підприємствам, установам, організаціям, а також до зростання ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів, що за статтею 7 Закону України "Про основи національної безпеки України" є загрозою національній безпеці України.

Виходячи з наведеного, Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Визнати діяльність Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Н. Шуфрича із забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру, рятувальної справи, техногенної і пожежної безпеки, керівництва у мирний час діяльністю єдиної системи цивільного захисту, з проведення пошуково-рятувальних робіт, забезпечення техногенної і пожежної безпеки, керівництва Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи незадовільною і такою, що створює загрозу національній безпеці України, стабільності в суспільстві.

У зв'язку з цим визнати за необхідне відсторонити Н. Шуфрича від виконання повноважень Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

2. Прем'єр-міністрові України:

забезпечити вирішення в установленому порядку питання щодо дальшого перебування Н. Шуфрича на посаді Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;

здійснити інші заходи, що випливають із цього рішення.

3. Визнати за необхідне розглянути на засіданні Ради національної безпеки і оборони України питання щодо функціонування єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

4. Заслухати на черговому засіданні Ради національної безпеки і оборони України інформацію Прем'єр-міністра України про хід виконання цього рішення.

Проти цього рішення проголосували М. Азаров, В. Плакіда; утримався О. Медведько; на засіданні Ради були відсутні О. Антіпов, С. Кириченко, В. Цушко, Л. Черновецький, В. Янукович, А. Яценюк.

Голова Ради національної безпеки і оборони України

В. ЮЩЕНКО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України

І.ПЛЮЩ

 

 

6 вересня 2007