Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату18.06.2026, 14:38

Швеція виділила 108 млн доларів США на підтримку оборонних потреб України в межах ініціативи PURL

18062026_01.pngШвеція оголосила про надання 108 млн доларів США на підтримку ініціативи PURL (Priority Ukraine Requirements List), спрямованої на забезпечення України критично важливими оборонними спроможностями.

Це вже четвертий внесок Швеції в межах зазначеної ініціативи. Загальний обсяг шведської підтримки за програмою PURL після ухвалення нового рішення сягнув 543 млн доларів США.

Ініціатива PURL є важливим механізмом міжнародної підтримки, що сприяє посиленню спроможностей України у сфері протиповітряної оборони, зокрема шляхом забезпечення системами ППО та ракетами-перехоплювачами Patriot для протидії балістичним загрозам.

Україна високо цінує послідовну підтримку з боку Швеції та її вагомий внесок у зміцнення обороноздатності нашої держави. Надання додаткових ресурсів для посилення системи протиповітряної оборони сприятиме захисту наших громадян.