Представники НКЦК відвідали національну виставку українських програмних рішень СВОЄ.IT
Заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк, секретар Національного координаційного центру кібербезпеки Наталія Ткачук та керівник управління забезпечення діяльності НКЦК Апарату РНБО України Сергій Прокопенко у п’ятницю, 9 травня, відвідали Національний шоурум українського софту СВОЄ.IT 2025.
Захід, на якому було представлено понад 50 провідних українських IT-продуктів та сервісів, об’єднав представників української ІТ-галузі задля популяризації вітчизняних технологічних рішень, демонструючи, як українські ІТ-продукти працюють, масштабуються і замінюють іноземні аналоги, включаючи російські.
Також в рамках заходу учасники обговорили актуальні проблеми та пріоритети розвитку національної ІТ-екосистеми. Під час низки панельних дискусій були висвітлені теми протидії ворожому софту рф, проблематика автоматизації та діджиталізації сервісів в сучасних умовах, забезпечення кібербезпеки малого та середнього бізнесу, вплив штучного інтелекту.
З метою мінімізації загроз, повʼязаних із залежністю України від технологій, рішень та IT-сервісів іноземних виробників, 10 квітня 2025 року Національний координаційний центр кібербезпеки схвалив стратегічне рішення щодо забезпечення цифрового суверенітету України.
Розробка, впровадження та використання національного продукту – це питання не лише економічного розвитку, а й національної безпеки. В умовах стрімкого цифрового розвитку програмне забезпечення іноземного виробництва може слугувати інструментом ворожого впливу. Зокрема, спецслужби рф роками успішно використовували російське ПЗ у розвідувально-підривній діяльності проти України.
Розвиток власної екосистеми ІТ та кібербезпеки, створення якісних, доступних та безпечних національних ІТ-продуктів, взаємодія держави і бізнесу є ключовою умовою цифрового суверенітету України.
НКЦК висловлює щиру подяку організаторам заходу, ІТ-спільноті України за підтримку та просування рішень Центру щодо розвитку національних IT-продуктів та сервісів, використання суверенних українських ресурсів, що сприяє розвитку національної цифрової інфраструктури та зміцнює кіберстійкість держави.