Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату15.04.2024, 18:32

Фронт і енергетика: Президент України Володимир Зеленський провів Ставку

У понеділок, 15 квітня, Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, під час якої обговорили оборонні потреби України, а також захист критичної інфраструктури.

"Ставка щодо двох найважливіших тем зараз: фронт та енергетика. Доповідь головкома Олександра Сирського стосовно ситуації на основних напрямках, наших оборонних потреб і наших майбутніх дій. Дані розвідок: Олега Іващенка від СЗР та Кирила Буданова від ГУР Міноборони про ймовірні дії ворога. Звіт міністра оборони Рустема Умєрова про контракти на постачання зброї, систем РЕБ та дрони", – зазначив Президент України.

Доповіли представники енергетичної галузі – Міненерго, Енергоатому, Укренерго, Нафтогазу – щодо зусиль, яких вони докладають для захисту енергосистем, відновлення пошкодженої генерації, перепідключення споживачів. Крім того, була доповідь віцепрем’єра Олександра Кубракова щодо захисту критичної інфраструктури, особливо у прифронтових та прикордонних регіонах.

"Очевидно, що фізичний захист не може повністю вберегти від ударів терористів деякі об’єкти. Це може зробити тільки достатньо ефективна ППО. Ми вдячні тим друзям, які це розуміють і швидко відгукнулися на наші заклики підтримати український повітряний щит. Але інтенсивність російських атак потребує більшого єднання. Захистивши Ізраїль, вільний світ продемонстрував, що саме таке єднання не лише можливе, а й на сто відсотків ефективне. Рішучі дії союзників не допустили успіху терору та втрати інфраструктури й змусили агресора охолонути", – сказав Президент України.

Він наголосив, що те саме можливе й у захисті від терору України, яка, як і Ізраїль, не є членом НАТО. "Для цього не потрібна активація 5-ї статті, достатньо лише політичної волі", – резюмував Володимир Зеленський.