Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату09.04.2024, 09:47

Підсумки I кварталу 2024 року: Фінансування органів сектору безпеки і оборони забезпечено у повному обсязі

013b0000-0aff-0242-e0d7-08dab1ffb6ff_w1023_r1_s.jpgУ рамках контролю за виконанням рішення РНБО України від 9 жовтня 2023 року «Про пропозиції до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України», уведеного в дію Указом Президента України від 9 жовтня 2023 року № 682, в Апараті Ради здійснено аналіз фінансування сектору безпеки і оборони України протягом I кварталу 2024 року.

Загальний ресурс на 2024 рік для потреб сектору безпеки і оборони передбачено в обсязі 1 692,6 млрд грн, що становить 22,1% валового внутрішнього продукту.

Зокрема, коштом загального фонду державного бюджету на 2024 рік для потреб сектору безпеки і оборони передбачено 1 551,8 млрд грн. Протягом першого кварталу поточного року за цим джерелом фінансування сектор безпеки і оборони профінансовано в обсязі 465,2 млрд грн, що становить 100% квартального та 30% річного планів.

Отже, фінансування сектору безпеки і оборони коштом загального фонду державного бюджету здійснювалося відповідно до помісячного розпису асигнувань у повному обсязі.

Слід зазначити, що Уряд вживає заходів щодо виконання підпункту 2 пункту 1 вказаного рішення Ради. Так, протягом січня-березня на нагальні потреби для органів сектору безпеки і оборони України додатково передбачено понад 16 млрд грн.

Також у повному обсязі здійснено виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та додаткової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168, виплат одноразової грошової допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців та інших соціальних виплат. Забезпечення належного утримання особового складу сил безпеки і оборони, реалізація соціальних гарантій є важливими напрямками, які знаходяться на постійному контролі РНБО України.

Рівень фінансування у I кварталі 2024 року, за інформацією суб’єктів сектору безпеки і оборони України, надав змогу забезпечити в умовах воєнного стану фінансування основних пріоритетних напрямів їх діяльності, зокрема придбання матеріально-технічних ресурсів.

Апарат Ради продовжує моніторинг стану фінансування суб’єктів сектору безпеки і оборони у рамках контролю за виконанням вказаного рішення Ради.

Довідково: Відповідно до вимог Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України» та Бюджетного кодексу України Апарат Ради в установленому порядку здійснює підготовку матеріалів до засідання РНБО України «Про пропозиції до Бюджетної декларації на 2025 – 2027 роки за статтями, пов’язаними із забезпеченням національної безпеки і оборони України».