НКЦК поглиблює співпрацю з КМЄС задля посилення кіберстійкості України та країн-ЄС
Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк, керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України Наталія Ткачук та керівник управління забезпечення діяльності НКЦК Сергій Прокопенко 14 березня 2024 року провели робочу зустріч з керівником відділу національної та державної безпеки Консультативної Місії Європейського Союзу Юха Вехмаскоскі.
Під час зустрічі були обговорені ключові аспекти співпраці між Україною та Європейським Союзом у сфері кібербезпеки. Особливу увагу було приділено шляхам поглиблення практичного співробітництва для ефективної розбудови національної системи кібербезпеки України та обміну досвідом з країнами ЄС.
«Поглиблення співпраці з Європейським Союзом є стратегічно важливим для України, зокрема, й у сфері кібербезпеки. Адже російська кіберагресія не має меж, продовжуються атаки не лише Україну, а й на наших партнерів. Україна стала першою країною, яка зіштовхнулась з кібервійною. І ми готові ділитись нашим досвідом та експертизою, щоб допомогти кожній країні стати сильнішою перед обличчям нових загроз та протидії спільному ворогу», – зазначив заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк.
Керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України Наталія Ткачук подякувала Європейському Союзу за підтримку України та додала, що об'єднання зусиль сприятиме посиленню європейської системи кібербезпеки.
«Минулого року ми розпочали співпрацю з Європейським агентством з кібербезпеки (ENISA). Україна долучається до формування стратегічних підходів та вироблення нових політик у сфері кібербезпеки на міжнародному рівні. Крім цього, ми готові стати партнером Європейського союзу у підготовці фахівців з кібербезпеки, спираючись на власний досвід та успішні кейси протидії агресії рф в інформаційному та кіберпросторі», – сказала Наталія Ткачук.
Учасники зустрічі висловили впевненість у подальшому успішному співробітництві та зазначили важливість тривалого та ефективного обміну інформацією та досвідом у сфері кібербезпеки для підвищення колективної стійкості у кіберпросторі усієї Європи.