Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату02.10.2023, 16:27

НКЦК за підтримки JICA провів чотириденні інтегровані кібернавчання Hackwave 2023

NCSCC  02102023_3.jpegНаціональний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) та CRDF Global в Україні провів 26-29 вересня чотириденні інтегровані кібернавчання Hackwave 2023 для представників держсектору та об’єктів критичної інфраструктури. У заході взяли участь понад сто учасників, які об’єднались у 23 команди.

Головною метою Hackwave 2023 було комплексне вдосконалення фахівцями своїх знань та навичок у виявленні та реагуванні на кібератаки, а також оцінка готовності до кібератак. Під час заходу на першому українському кіберполігоні unitrange.com було проведено симуляцію масштабної APT (advanced persistent threat) кібератаки на об’єкти критичної інфраструктури, що відтворює реальне середовище.

NCSCC  02102023_2.jpeg«Мені приємно, що все більше державних установ долучається до кібернавчань. Адже саме такі заходи показують рівень сфери кібербезпеки державних установ, як вони взаємодіють з приватним сектором та між собою. І завдяки виявленню наших сильних та слабких сторін ми можемо постійно вдосконалювати національну систему кібербезпеки та захищати державу у кіберпросторі», – сказав заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк.

Керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретар НКЦК Наталія Ткачук подякувала Японському агентству міжнародного співробітництва (JICA) за підтримку України, зокрема, й у сфері кібербезпеки, та Фонду цивільних досліджень та розвитку США. «Ми вперше проводимо такий масштабний захід разом з JICA і я впевнена, що наша співпраця буде лише поглиблюватись», – сказала керівник служби.

Hackwave 2023 був розділений на дві основні секції: технічну та організаційну. Учасники технічного сегмента відпрацьовували алгоритм реагування на потужну APT-атаку та її наслідки, виявляли вразливості та розробляли стратегії пом'якшення наслідків. Організаційний сегмент був зосереджений на алгоритмі прийняття рішень під час реагування на кібератаки, ефективній комунікації та співпраці між різними сторонами, включаючи представників суб’єктів кібербезпеки та об’єктів критичної інфраструктури. Це перші кібернавчання в Україні, де одночасно змагались команди фахівців у сфері кібербезпеки, менеджменту та комунікаційників.

NCSCC  02102023_4.jpegКерівник проєкту JICA Anju Hirayama подякував НКЦК та CRDF Global за співпрацю, яка зробила цю навчальну програму дуже успішною. «Це був перший проєкт, який ми реалізували разом, і я дуже дякую вам за ефективну підготовку та проведення навчань. Я з нетерпінням чекаю на спільну роботу та продовження нашого партнерства для протидії внутрішнім та міжнародним кіберзагрозам», – зазначив він.

«Hackwave 2023 – це унікальна подія, тому що під час кібернавчань комплексно було охоплено усі важливі аспекти реагування на кібератаку, в тому числі в інформаційній сфері. Важливо, що під час цих навчань була приділена увага як кіберскладовій, так і комунікаційній. Адже це те з чим ми зіштовхуємось у нашій повсякденній роботі», – сказав заступник голови Держспецзв'язку з питань цифрового розвитку Віктор Жора.

Переможцями технічного напрямку Hackwave 2023 стали одразу три команди: Національного банку України, НАК «Нафтогаз України» та Державний центр кіберзахисту Держспецзв’язку. Друге місце посіли представники Національної поліції України, третє – Міністерство внутрішніх справ України.

Переможцем комунікаційного напрямку став представник Міністерства внутрішніх справ України, друге місце посіла Національна служба здоров'я України, третє – Державна служба надзвичайних ситуацій.

Hackwave 2023 відбувся за підтримки технологічних партнерів Cyber Unit Technology та Інституту дослідження кібервійни.