Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату12.09.2023, 14:05

Секретар РНБО України О. Данілов зустрівся з директором Євразійського центру «Атлантичної ради» Дж. Гербстом

Danilov-Hebst_2.jpgСекретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов провів зустріч з директором Євразійського центру «Атлантичної ради», експослом США в Україні Джоном Гербстом.

Під час зустрічі сторони обговорили поточну безпекову ситуацію у світі та регіоні, обмінялися думками щодо актуальних безпекових загроз та розглянули шляхи поглиблення українсько-американського співробітництва.

Секретар РНБО України висловив подяку американській стороні за непохитну і всебічну підтримку нашої країни на її шляху до перемоги над російськими агресором.

За словами О. Данілова, нагальне на сьогоднішній день питання блокування росією транспортування українського зерна Чорним морем «вимагає потужної відповіді світової спільноти», оскільки це питання не лише продовольчої безпеки, але й того, «як світ буде реагувати на односторонню зміну правил руху цивільних суден». «Це може бути прецедентом для інших автократичних режимів», - зазначив він.

Секретар РНБО України також висловився за необхідність максимального посилення санкційного тиску на державу-терориста та недопущення обходу санкцій. «росії варто заборонити не купувати, а продавати. А той, хто купує в росії стає співучасником вбивства наших дітей», - сказав він, наголосивши на необхідності накладення санкцій на російські вуглеводні.

Сторони також приділили окрему увагу питанню посилення військової допомоги США Україні та обмінялися думками щодо еволюції сучасних війн.

Своєю чергою пан Гербст зазначив, що підтримка України в її боротьбі є інтересом національної безпеки США, і весь світ бачить, «що американська зброя може робити у ваших руках». Пан Гербст запевнив у готовності надалі сприяти забезпеченню усебічної підтримки України з боку США.