Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату20.07.2023, 10:45

Олексій Данілов: Українська влада може звернутися до партнерів з пропозицією створити гуманітарні конвої для транспортування зерна

Зернова угода має працювати. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в ефірі ТК «Рада» у середу, 19 липня 2023 року.

Олексій Данілов наголосив, що йдеться насамперед про життя людей, оскільки якщо українське зерно не буде експортуватися, у деяких країнах настане штучний голод. «Цього добивається рф», - додав він.

Секретар РНБО України зазначив, що нині Президент України, представники української влади наполегливо працюють над продовженням дії «зернового коридору» та забезпеченням захисту портової інфраструктури.

При цьому Олексій Данілов нагадав, що домовленість між Україною, Туреччиною та Організацією Об’єднаних Націй щодо Чорноморської зернової ініціативи лишається в силі. «З росіянами у нас немає жодних домовленостей, жодних угод з ними ми не підписували і підписувати не збираємося», - наголосив він.

Секретар РНБО України зазначив, що Президент Володимир Зеленський запропонував захистити морські шляхи, створити гуманітарні зернові конвої для транспортування українського зерна, аби світ «не став на порозі величезної проблеми». За його словами, Україна закликає партнерів і міжнародні організації, зокрема ООН, «максимально активно» долучилася до розв’язання проблеми.

При цьому він підкреслив, що цивілізований світ усвідомлює важливість продовження «зернової ініціативи»: «Світ відповідальний, і у рф шансів перемогти нас – нуль».