Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату19.07.2023, 20:00

Секретар РНБО України О. Данілов зустрівся з делегацією Світового Конгресу Українців

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов провів зустріч з делегацією Світового Конгресу Українців на чолі з її Президентом Павлом Ґродом. До складу делегації також увійшли Перший віце-президент СКУ, Співголова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів, Віце-президент СКУ, Президент Українського конгресового комітету Америки Андрій Футей, директор ініціативи «Unite with Ukraine» при СКУ Андрій Потічний та директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук.

3.jpegПід час зустрічі сторони обмінялися думками щодо поточної безпекової ситуації у світі та регіоні, обговорили спільні кроки на шляху євроатлантичної інтеграції України, а також окреслили напрямки співпраці та зосередження зусиль українців усього світу для протидії російській агресії.

О. Данілов висловив подяку СКУ за «велику допомогу, яку ви надаєте для нашої спільної перемоги» та активну позицію щодо відстоювання інтересів України за кордоном. «Спільними зусиллями ми поборемо ворога», - зазначив він.

Сторони приділили особливу увагу питанню протидії російській дезінформації за кордоном. Секретар РНБО України зазначив, що росія зараз «активно працює серед нової хвилі переселенців», які виїхали з України під час війни, зокрема через діяльність російської православної церкви. 

За словами О. Данілова, «російський шовінізм є всеосяжним», а країни, в яких присутні російськомовні ЗМІ, «стикатимуться з викликами через поширювані в них ворожі наративи». Крім того, за його словами, росія може «швидко підсаджувати на свої наративи» за допомогою соціальних мереж, що потребує посилення координації між партнерами у протидії дезінформації рф.

2.jpegСвоєю чергою пан Ґрод поінформував українську сторону про результати реалізації проєкту СКУ «Unite with Ukraine», в рамках якого було зібрано понад 50 млн. дол. допомоги для ЗСУ та інших силових структур, а також запевнив у готовності надалі надавати усебічну допомогу Україні. За його словами, у фокусі діяльності Комітету є перемога України, її відбудова та «розбудова сильних і спроможних громад українців у понад 65 країнах світу».

Президент СКУ також повідомив про продовження адвокаційних зусиль СКУ щодо сприяння вступу України до НАТО. «Ми вже готуємось до саміту у Вашингоні», - запевнив він.