Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату31.03.2023, 16:07

С. Демедюк: визначення поняття «кібервійна» сприятиме притягненню до відповідальності тих, хто чинить воєнні злочини проти України, не ступаючи на її землю

С. Демедюк: визначення поняття «кібервійна» сприятиме притягненню до відповідальності тих, хто чинить воєнні злочини проти України, не ступаючи на її землю

 Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк та заступник керівника служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки – керівник управління інформаційної безпеки Апарату РНБО України Володимир Звєрєв 30 березня 2023 року взяли участь у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій розв’язанню проблем управління інформаційною безпекою держави.

У заході, організованому Національною академією СБУ, також взяли участь представники Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Генштабу ЗСУ, Національної поліції України, Держспецзв’язку, Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Київської торгово-промислової палати, НАН України, ЗВО та медіаспільноти. 

З-поміж питань, які розглядалися під час конференції, особливу увагу було приділено важливості нормативного визначення поняття «кібервійни».

WhatsApp Image 2023-03-31 at 16.00.25 (1).jpeg«Сьогодні кожен відповідно до своїх знань і досвіду визначає поняття «кібервійни». Але жодна країна світу досі не має єдиного чіткого формулювання. Маємо визначитися з поняттям «кібервійна» та його тлумаченням. Це сприятиме притягненню до відповідальності тих, хто чинить воєнні злочини проти України та її громадян, не ступаючи на українську землю», –  зазначив заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк.

Під час конференції учасники обговорили шляхи протидії інформаційним і психологічним впливам рф на українських військових та посилення захисту інформації з обмеженим доступом в умовах війни.

Також було запропоновано розпочати унікальне наукове дослідження кібервійни. Для цього планують залучити представників усіх суб’єктів забезпечення кібербезпеки, об’єктів критичної інфраструктури, громадських організацій та наукових установ.