Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату07.01.2023, 20:06

Під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбулося засідання РНБО України

6 січня 2023 року під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Під час засідання було розглянуто підсумки діяльності Ради національної безпеки і оборони України у 2022 році.

В цілому протягом 2022 року проведено 43 засідання РНБО України, на яких розглянуто 58 питань.

Найважливішими для країни стали рішення щодо оборони України під час повномасштабного вторгнення рф:

від 24 лютого 2022 року – про ведення воєнного стану в Україні, оголошення та проведення загальної мобілізації, створення Ставки Верховного Головнокомандувача, введення в дію плану оборони України та Зведеного плану територіальної оборони України;

від 30 вересня 2022 року – щодо дій України у відповідь на спробу російської федерації анексувати території нашої держави, з метою гарантування безпеки євроатлантичного простору, України та відновлення її територіальної цілісності.

від 26 листопада 2022 року – про забезпечення електронними комунікаційними послугами в умовах воєнного стану;

від 23 грудня 2022 року – про заходи з розвитку та використання вітчизняних систем супутникової навігації в інтересах безпеки і оборони держави.

Було ухвалено важливі рішення щодо питань санкційної політики та російських агентів впливу:

від 18 березня 2022 року – щодо призупинення діяльності окремих політичних партій, щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану, про нейтралізацію загроз інформаційній безпеці держави;

від 11 травня 2022 року – про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів;

від 29 червня 2022 року – про затвердження Положення про Реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), порядок його формування і ведення.

Також під час засідання було затверджено План розгляду питань на засіданнях Ради національної безпеки і оборони України у 2023 році.

У 2023 році заплановано приділити значну увагу питанням розвитку оборонно - промислового комплексу на період до 2026 року; забезпечення стійкості функціонування та розвитку національної економіки в умовах воєнного стану; інформаційної безпеки на деокупованих територіях України; захисту та забезпечення безпеки функціонування об’єктів критичної інфраструктури та енергетики України в умовах ведення воєнних дій тощо.

Також значну увагу буде приділено питанням розвитку науки і техніки, інноваційній діяльності.