Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату09.12.2022, 14:22

На ХVІ засіданні Національного кластера кібербезпеки обговорили проміжні здобутки та наслідки війни у кіберпросторі

8 грудня 2022 року відбулося ХVІ підсумкове засідання Національного кластера кібербезпеки на тему «Війна в кіберпросторі 2022: підсумки, здобутки та прогалини». Захід організовано Національним координаційним центром кібербезпеки спільно з Фондом цивільних досліджень та розвитку США за підтримки Державного департаменту США.

Відкриваючи засідання, заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк зазначив, що війна в кіберпросторі «поєднує у собі усі домени: землю, повітря, море та космос».

klaster_09_12.jpg«Повномасштабне вторгнення рф змінило наші пріоритети, але зараз ми здобуваємо важливий практичний досвід кібероборони, якого ще не мала жодна країна. Впевнений, що спільно ми не лише переможемо ворога, а й досягнемо результатів, які допоможуть пройти цей складний етап і перейти до наступного – розбудови нашої держави. І для цього ми повинні вибудувати потужну обороноздатність України, включно з її кіберскладовою», – сказав С. Демедюк.

Заступник міністра оборони України Олег Гайдук, розповідаючи про підсумки року, зазначив, що 6 грудня Збройні Сили України отримали на озброєння автоматизовану систему Центру оперативного керування «Дзвін–АС». Крім того, Міноборони отримало позитивний висновок експертизи щодо Комплексу спеціального програмного забезпечення «Інтеграційна платформа «Дельта». Далі відбудеться цикл офіційних випробувань, за результатами яких ухвалюватиметься рішення про прийняття на озброєння.

klaster_09_12_1.jpgКерівник служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України Наталія Ткачук зазначила, що надзвичайно результативною у цьому році була співпраця з міжнародними партнерами, спрямована не тільки на отримання допомоги, а й на посилення позиціювання України як повноправного партнера міжнародної взаємодії у сфері кібербезпеки.

«Ми вистояли, стали сильнішими, та довели всьому світові, що ми – єдиний народ, і будемо боротися за свою незалежність. Ця війна не закінчилася, але поки ми разом, поки ми знаємо, що з нами весь демократичний світ – перемога буде за нами. І вдячна всім – сектору оборони, державним органам, міжнародним партнерам та приватному сектору за вашу цілодобову роботу та підтримку», – підсумувала керівник служби.

До обговорення підсумків 2022 року долучилися близько 200 представників державних органів, приватного сектору, об’єктів критичної інфраструктури, а також міжнародних організацій з США та країн-членів ЄС. З-поміж них – представники Міноборони, МЗС, СБУ, Держспецзв’язку, Кіберполіції, USAID, урядів США та Естонії, CDTO міністерств та представники приватного сектору.

Заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Віктор Жора зазначив, що Національний кластер кібербезпеки – чудова платформа для обміну думками, пошуку нових сценаріїв та алгоритмів дій для посилення нашого кіберзахисту. «Підсумки цього року проміжні, адже кібервійна продовжується. Сподіваюся, що наступного року нам вдасться якнайшвидше завершити перемогою конвенційну війну і здобути значні результати в протидії агресії в кіберпросторі».

klaster_09_12_2.jpgОпераційний директор CRDF Global в Україні Михайло Верич презентував результати роботи Фонду. «В умовах широкомасштабних бойових дій питання забезпечення сталого розвитку та посилення стійкості України в кіберпросторі залишаються для нас пріоритетом. І я радий, що навіть у цей складний період ми провели близько 40 заходів, реалізували низку освітніх програм та успішних проєктів з кібербезпеки в Україні».

Також під час засідання були представленні результати двох незалежних досліджень стану кібербезпеки України. За результатами Щорічного дослідження щодо ефективності взаємодії та координації суб’єктів національної системи кібербезпеки індекс ефективності координації зростає третій рік поспіль, і в цьому році становить 6,5. Досягнення такого показника було заплановано на 2024 рік. Також порівняно з минулими роками вдвічі більше респондентів відзначили необхідність координації на національному рівні, та сказали, що НКЦК потрібні додаткові повноваження в цій сфері.