Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату21.10.2022, 11:05

Україна успішно інтегрується в НАТО на рівні логістики

Міністр оборони України Олексій Резніков і Секретар РНБО України Олексій Данілов презентували перші результати впровадження логістичної програми LOGFAS послам та аташе з питань оборони країн-донорів, що допомагають Україні у відсічі російській агресії.

11.jpgЗокрема під час презентації було зазначено, що в рамках цих зусиль Україна запровадила НАТО-вську систему обліку і контролю логістики LOGFAS.

Завдяки інтеграції системи LOGFAS з модулем інформаційно-аналітичної системи «СОТА» щодо моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів забезпечується повний контроль кожної одиниці зброї, що потрапляє на територію України.

13.jpgМіністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що впровадження цього програмного забезпечення має два виміри. «По-перше, це дозволить суттєво підвищити підзвітність усіх процесів, які пов’язані з експлуатацією зброї та інших ресурсів. Ми почали впровадження з обліку міжнародної допомоги, щоб забезпечити прозорість та високу ефективність її використання. По-друге, ми доводимо, що навіть під час війни сектор оборони України розвивається. Ми підвищуємо взаємосумісність з Північноатлантичним альянсом на рівні стандартів і процедур. Мій вислів про те, що Україна вже де-факто стала членом НАТО – це не перебільшення. І ми будемо наполегливо рухатися далі. Нагадаю, що на останній зустрічі у форматі «Рамштайн» наші партнери високого оцінили зусилля України щодо забезпечення контролю на усіх етапах постачання та використання зброї», - сказав Міністр оборони.

12.jpgВін наголосив, що впровадження LOGFAS ліквідує ґрунт для будь-якого занепокоєння, адже йдеться про стандарт обліку та планування, діючий у країнах Альянсу. Збереження довіри партнерів є для нас пріоритетом.

За словами Секретаря РНБО України, використання даних систем силами оборони України сприятиме максимально ефективній та прозорій співпраці між нашою державою та партнерами, «чия допомога є життєво необхідною для нашої перемоги у війні з рф».

Вже затверджена дорожня карта масштабування LOGFAS до кінця 2022 року та на 2023 рік. У підсумку ця програма стане одним з головних інструментів цифровізації логістики у Збройних Силах, і забезпечить логістичне планування не тільки міжнародної допомоги, а і повного переліку наявних у ЗСУ ресурсів.

Окрім того, вже підготовлено понад 300 фахівців-операторів LOGFAS для ЗСУ. До кінця листопада буде розгорнуто 350 робочих місць операторів Logfas, щоб охопити всі рівні від стратегічного командування до рівня бригади.

Вдосконалення системи логістики підвищить боєздатність наших військ.

14.jpgВідтак, в Україні запущено три рівні обліку постачання та використання зброї: програма НАТО LOGFAS, нова програма обліку та логістики військової техніки «Каравай» та модуль на базі програми «СОТА».

Довідково:

Сервіс підтримки логістичних операцій LOGFAS (Logistic Functional Area Services) – інтегрований набір програмних систем, що розроблений для підтримки логістичного забезпечення НАТО, використовується з 1995 року. Сервіс дозволяє користувачам збирати, зберігати, обробляти, аналізувати, відображати та розповсюджувати інформацію для підтримки логістичних операцій. Зараз LOGFAS успішно використовується для підтримки логістичного забезпечення НАТО під час операцій та навчань.

Модуль ІАС «СОТА» щодо моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів був уведений в дію 24 лютого ц.р. Він дозволяє контролювати нові поставки озброєння за статусами (наприклад, готово до відвантаження, у дорозі чи отримано ЗСУ) та країнами-надавачами, аналізувати поставки зброї в часовому розрізі, за періодами взяття на озброєння, країнами-надавачами, відповідністю стандартам НАТО, віднесенням до радянських зразків озброєння тощо. Модуль передбачає можливість розрахунку постачань боєприпасів до одиниць озброєння, моніторингу виконання планів поставок, розподілу отриманого озброєння.

Система «Каравай» - результат спільної роботи діджитал-команд України і міжнародної спільноти. Створена для управління процесу подання заявок на допомогу від України і процесу обробки цих заявок країнами-партнерами. Прозорий процес дозволяє ідентифікувати, яка допомога потрібна, деталі щодо специфіки цієї допомоги тощо

Застосування платформи підвищить ефективність взаємодії між Україною і партнерами, а також пришвидшить логістичний процес і процес управління допомогою, яку Україна отримує.