Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату08.08.2022, 13:01

При РНБО України пропонується створити Бюро санкційної політики - законопроєкт

Урядовий комітет у понеділок у режимі онлайн розглянув питання, які виникли під час опрацювання законопроєкту «Про засади санкційної політики України».

Цей законодавчий акт, перша версія якого була розроблена Апаратом Ради національної безпеки і оборони України, був доопрацьований міжвідомчою робочою групою, створеною при Секретаріаті Кабінету Міністрів України. До складу робочої групи увійшли представники Апарату РНБО України, Секретаріату Кабміну, Офісу Президента України, Національного банку України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України, Міністерства оборони України, Міністерства економіки України, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора, Держфінмоніторингу та деяких інших державних органів.

Законопроєкт містить ряд суттєвих новацій, зокрема, у частині переліку та повноважень суб’єктів у сфері санкційної політики, суб’єктів внесення пропозицій щодо застосування, зміни або скасування санкцій, процедури корегування санкцій та ін.

Бюро санкційної політики згідно із законопроєктом є робочим органом Ради національної безпеки і оборони України, який координуватиме діяльність суб’єктів, що реалізують санкційну політику України.

ur_com_2.jpg

З-поміж іншого, Бюро перевірятиме пропозиції про застосування санкцій на відповідність концептуальним підходам, напрямам, заходам у сфері санкційної політики України, визначеним РНБО України.

В.о. Керівника Апарату РНБО України Андрій Зюзь, який взяв участь у засіданні комітету, зазначив, що Апарат Ради «повністю готовий» до роботи зі створення Державного реєстру санкцій, який передбачено утворити згідно із законопроєктом. Апаратові Ради, який є адміністратором цього реєстру, пропонується дозволити обробляти усі види інформації з обмеженим доступом і надати доступ до баз даних та реєстрів інших державних органів.

Учасники засідання підтримали пропозицію щодо термінового направлення законопроєкту на розгляд Уряду. Після цього його буде направлено до Верховної Ради України.