Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату20.07.2022, 14:07

Секретар РНБО України провів нараду щодо стану виконання закону про олігархів

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов провів нараду щодо стану виконання Закону України «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

20_071.jpgУ нараді взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Перший віце-прем’єр-міністр України Юлія Свириденко, Міністр юстиції України Денис Малюська, Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, Голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська, т.в.о. Голови Служби безпеки України Василь Малюк, посадові особи Апарату РНБО України.

Секретар РНБО України зазначив, що нині під перевірку на відповідність критеріям, визначеним Законом, можуть підпадати близько 86 осіб.

О. Данілов нагадав, що цей Закон введено в дію 7 травня поточного року, і рішенням РНБО від 29 червня 2022 року, введеним у дію Указом Президента України від 29 червня 2022 року № 459, затверджено Положення про Реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), порядок його формування і ведення.

20_072.jpg

За його словами, Положення визначає реалізацію організаційних засад функціонування системи запобігання надмірному впливу олігархів та порядок застосування заходів впливу до них. Формування та ведення Реєстру забезпечується Апаратом РНБО України.

Учасники наради обговорили інформацію щодо основних етапів формування та ведення Реєстру, а також проблемні питання реалізації згаданого Закону. О. Данілов акцентував на важливості посилення міжвідомчої співпраці для підвищення ефективності його виконання.

За результатами наради дано ряд протокольних доручень Кабінетові Міністрів України, Антимонопольному комітетові України, Службі безпеки України та Національному банкові України.