Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату03.12.2021, 17:56

Секретар РНБО України О. Данілов провів зустріч з Послом Швеції в Україні Т.Тибергом

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Тобіасом Тибергом.

Під час зустрічі сторони обговорили поточну безпекову ситуацію у світі та регіоні, зокрема, в контексті загострення так званої міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні та ескалації гібридної агресії РФ.

PSH.jpegАналізуючи безпекову ситуацію на Сході України, О. Данілов наголосив на незмінності позиції нашої держави щодо виконання «Мінських угод»: РФ має вивести війська з тимчасово окупованих територій і повернути Україні контроль за українсько-російським кордоном.

На переконання Секретаря РНБО України, накопичення РФ військ вздовж українського кордону здійснюється не лише з метою загострення ситуації в Україні. «Це питання не лише України. Для РФ завдання номер один – це дестабілізація усієї Європи, максимальне розхитування єдності ЄС», - сказав він.

О. Данілов наголосив, що Україна не допустить повторення ситуації 2014 року та зможе дати адекватну відсіч агресору. «Вони тут ніколи не переможуть, їх тут ніхто не чекає. Наш народ є вільним і спроможним дати агресорові адекватну відповідь», - зазначив він.

За словами Секретаря РНБО України, ескалація російської агресії відбувається не лише у військовій площині, але й включає спроби дестабілізації в енергетичній сфері, розхитування внутрішньої ситуації через агентів впливу.

У цьому контексті, наголосив він, Україна «будує свою відповідь за всіма напрямами». «Запорука перемоги – це не лише потужна військова компонента. Коли опір чинитиме все суспільство, у ворога буде нуль шансів на перемогу», - сказав він, відзначивши схожість української концепції розбудови демократичної стійкості зі шведською концепцією всеосяжної оброни (total defense).PSH-1.jpegСекретар РНБО України також підкреслив важливість єдності та активізації зусиль демократичної світової спільноти щодо недопущення подальшої ескалації російської агресії.

Своєю чергою, пан Посол зазначив, що Швеція й надалі підтримуватиме Україну в її боротьбі за відновлення територіальної цілісності та суверенітету над тимчасово окупованими територіями. Пан Тиберг також висловив готовність надалі надавати всебічну підтримку нашій державі та розширювати двостороннє співробітництво.