Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату20.11.2021, 21:11

О. Данілов ознайомився з проєктом компанії Maritime Launch із запуску ракет «Циклон-4М»

19 листопада ц. р. у місті Галіфакс (Канада) Україна та Канада підписали угоду про будівництво космопорту у провінції Нова Шотландія. Урочистості відбулися за участю Голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая, Міністра інновацій, науки та промисловості Канади Франсуа-Філліпа Шампаня, члена Парламенту Канади Шона Фрейзера, Президентки Канадського космічного агентства Ліси Кемпбелл, Міністра економічного розвитку провінції Нова Шотландія Сьюзан Коркум-Грік та інших.

Проєктом передбачається спорудження комерційного космодрому для ракети-носія «Циклон-4М» розробки та виробництва українських ДП «КБ «Південне» та ДП ВО «Південний машинобудівний завод» на атлантичному узбережжі провінції Нова Шотландія, що в Канаді.

zikl_1.jpgСьогодні українська делегація на чолі з Секретарем РНБО України Олексієм Даніловим, яка бере участь у роботі Halifax International Security Forum, ознайомилася з проєктом.

Представники Maritime Launch під час огляду майданчика на гелікоптері продемонстрували делегації місце спорудження командного пункту та платформи для запуску ракет.

Від української сторони участь також взяли заступник Керівника Офісу Президента України Роман Машовець, Голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай, Тимчасовий повірений у справах України в Канаді Андрій Буквич.