Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату15.06.2021, 13:51

О. Данілов: Боротьба з олігархами - ключовий елемент на шляху України до вступу в НАТО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов взяв участь у конференції на тему «Протидія впливу олігархів» у рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Економіка без олігархів», який відкривав Президент України Володимир Зеленський.

О. Данілов наголосив, що саме завдяки зусиллям Президента Володимира Зеленського був запущений процес деолігархізації нашої країни.

За словами Секретаря РНБО України, після набуття Україною Незалежності олігархічні групи, які сформувалися у державі, дедалі більше впливали на економіку, використовували все потужніші інструменти для розширення свого впливу на політикум, і нині «ці речі не дають можливості нашій країні розвиватися».

О. Данілов наголосив, що деолігархізація є ключовим елементом на шляху до євроатлантичної інтеграції України. «Коли ми читаємо Конституцію – у нас є прагнення стати повноправним членом НАТО, - підкреслив він. - Але якщо залишатиметься олігархічна економіка та корупційна складова, як її невід’ємний елемент, ми ніколи не увійдемо в НАТО».

У цьому контексті, зазначив О. Данілов, боротьба з олігархами - це «фундаментальна річ», адже «вступ до НАТО – це одна із важливих запорук нашої незалежності».

Ухвалення внесеного Главою держави закону про деолігархізацію, на думку Секретаря РНБО, прискорить рух України до Європи та членства в НАТО.

О. Данілов також зазначив, що Глава держави В. Зеленський «першим наважився зробити це публічно», щоб «вся країна знала імена людей, які мають статус олігархів».

Тепер, на переконання Секретаря РНБО України, якість процесу деолігархізації залежатиме від народних депутатів. «У мене велике бажання, щоб депутати відповідально поставилися до цього закону. За депутатським корпусом – наступний крок на шляху боротьби з цією хворобою», - наголосив він.