Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату04.06.2021, 19:06

РНБО України на засіданні у п’ятницю під головуванням Президента України Володимира Зеленського розглянула питання щодо поглиблення інтеграції України до НАТО та заслухала звіти про виконання своїх попередніх рішень

Рада національної безпеки і оборони України на засіданні у п’ятницю під головуванням Президента України Володимира Зеленського розглянула питання щодо поглиблення інтеграції України до НАТО та заслухала звіти про виконання своїх попередніх рішень.

Про це повідомив на брифінгу по завершенні засідання Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, зазначивши, що до порядку денного було внесено вісім питань.

За його словами, одноголосно ухвалено рішення за підсумками обговорення питання про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до Північноатлантичного альянсу, яке розглядалося у режимі «таємно».

Крім того, у режимі «таємно» розглядалося питання про безпекову ситуацію на адміністративній межі з тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим, а також у Херсонській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській і Донецькій областях. «Йдеться про доручення Президента, яке він дав 27 квітня, перебуваючи в Херсоні, - опрацювати, зробити додаткові кроки щодо гарантування безпеки саме на цих територіях. - сказав О. Данілов. - Рішення ухвалено одноголосно».

РНБО ухвалила звіт про результати проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом, а також прийняла рішення про розширення мережі ситуаційних центрів, які функціонують у секторі безпеки і оборони.

Серед іншого, були обговорені питання про розвиток авіабудівельної галузі на найближчі роки та про направлення національного контингенту для участі України в місії ООН для стабілізації ситуації у Демократичній Республіці Конго.

Було також заслухано звіти про виконання ухвалених раніше рішень.

Зокрема МВС звітувало про виконання рішення РНБО від 14 травня 2021 року про застосування персональних спеціальних обмежувальних санкцій. При цьому О. Данілов акцентував, що щодо кожного фігуранта санкційних списків проводиться ретельна перевірка.

Також заслухано звіт про виконання протокольного доручення щодо необхідності врегулювання використання об’єктів державної власності у Конча-Заспі та Пущі-Водиці.

РНБО також проведе перевірку даних 134 громадян України, відносно яких запроваджено санкції США, і за її підсумками в разі потреби будуть ухвалені відповідні рішення.

Було обговорено питання внесеного Президентом України законопроєкту «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».