Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату26.05.2021, 16:08

В Апараті РНБО України розглянуто питання безпеки водних ресурсів держави

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов провів чергове засідання робочої групи з питань безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою в населених пунктах України.

Під час засідання представники міністерств і відомств, наукових установ, фахівці Апарату РНБО України розглянули питання щодо стану поверхневих водних об’єктів та прогнозні показники забезпеченості населення і галузей економіки України поверхневими водними ресурсами протягом 2021 року.

Секретар РНБО України підкреслив, що підхід до розв’язання проблем водних ресурсів та забезпечення населення якісною питною водою має бути комплексним, і органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за якість води, яка постачається населенню на території тієї чи іншої громади.

Також О. Данілов наголосив на необхідності розробки загальнодержавної програми очищення річок та озер. У цьому контексті, на думку Секретаря РНБО України, ключовим питанням є проведення інвентаризації поверхневих водних об’єктів та підземних джерел питної води.

«Усі водні об’єкти повинні мати власника – чи це є орган місцевого самоврядування, чи державна установа, які нестимуть повну відповідальність за належне утримання цих об’єктів», - сказав він, додавши, що підписаний напередодні Президентом України Володимиром Зеленським закон про земельну децентралізацію відкриває для цього усі можливості.

Під час засідання також йшлося про необхідність залучення інвестицій для модернізації систем централізованого водопостачання, впровадження сучасних технологій очищення води, підготовку проєктів альтернативних джерел водозабезпечення населених пунктів у маловодних регіонах України, необхідність розробки нової Кліматичної програми України тощо.