Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату06.04.2021, 15:53

Послам країн G7, Фінляндії та НАТО презентовано роботу Центру протидії дезінформації

Послам країн G7, Фінляндії, Ізраїлю та НАТО презентовано роботу Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України. У заході взяли участь Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, Секретар РНБО України Олексій Данілов.

Керівник Центру протидії дезінформації (далі – Центр) Поліна Лисенко презентувала дипломатам цілі, завдання, принципи та напрями його роботи.

Виступаючи на зустрічі, Секретар РНБО України О. Данілов зазначив, що робота над створенням Центру почалася давно. «І саме Президент Володимир Зеленський дав поштовх до його створення», - сказав Секретар РНБО України, наголосивши на важливості координації дій зі стратегічними партнерами у питаннях протидії ворожим інформаційним операціям та боротьби з дезінформацією.

Керівник Офісу Президента України А. Єрмак зазначив, що Центр розпочав повноцінну роботу. За його словами, створення такої структури життєво важливо для України: «Ми сподіваємося, що Центр стане не лише українським, але й дійсно міжнародним хабом протидії дезінформації».

П. Лисенко акцентувала увагу на тому, що її головна мета як керівника Центру – «забезпечити його функціонування на благо громадян та державних інститутів». За її словами, Центр зосереджуватиме свою роботу у чотирьох основних напрямах: протидія внутрішнім та зовнішнім інформаційним загрозам, боротьба з ворожою пропагандою, протидія дезінформаційним кампаніям та маніпулюванню суспільною думкою.

«Для України інформаційні загрози не є чимось новим, і наша держава має бути готовою захищати свій суверенітет в інформаційному просторі», - сказала П. Лисенко, додавши, що «нашою головною зброєю стане правда».

До завдань Центру належатимуть:

-        розробка цілісної державної політики протидії інформаційним загрозам;

-        побудова системи стратегічних комунікацій;

-        протидія спеціальним інформаційним операціям держави-агресора;

-        створення інтегрованої системи оцінки інформаційних загроз та оперативне реагування на них;

-        протидія деструктивній пропаганді та дезінформації;

-        налагодження взаємодії між державою та громадянським суспільством у питаннях протидії інформаційним загрозам;

-        формування позитивного іміджу України у світі;

-        підвищення медіаграмотності суспільства.

«Центр сприятиме розбудові широкої взаємодії між державними органами, медіаспільнотою та громадянським суспільством», - наголосила П. Лисенко.

Своєю чергою, представники дипломатичних місій в Україні привітали створення Центру протидії дезінформації, високо оцінили зусилля України у боротьбі з гібридними загрозами, та висловили готовність і надалі надавати нашій державі необхідну підтримку.

Фотогалерея