Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату26.03.2021, 16:28

В Апараті РНБО України відбулося друге засідання Національного кластера з кібербезпеки

25 березня 2021 року в Апараті РНБО України у рамках продовження співпраці між Національним координаційним центром кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України (НКЦК) і Фондом цивільних досліджень та розвитку Сполучених Штатів Америки (CRDF Global) (за підтримки Державного департаменту США) відбулося друге засідання Національного кластера з кібербезпеки.

У засіданні, присвяченому обговоренню проєкту нової Стратегії кібербезпеки України на 2021-2025 роки (далі – Стратегія), у форматі Zoom-конференції взяли участь 58 учасників.

klaster_1.jpgКерівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України Наталія Ткачук подякувала усім стейкхолдерам, залученим до розробки Стратегії, та повідомила, що проєкт Стратегії було винесено для громадського обговорення, яке невдовзі завершиться.

За її словами, проєкт дістав схвальну оцінку з боку представників громадськості України, а також іноземних партнерів з країн-членів ЄС, Великобританії, США. За результатами опрацювання цих пропозицій наприкінці березня ц.р. проєкт Стратегії буде фіналізовано.

Н. Ткачук зазначила, що одним з важливих завдань є підготовка п’ятирічної дорожньої карти, яка буде деталізована Кабінетом Міністрів України шляхом затвердження щорічних планів з реалізації Стратегії.

Керівник управління забезпечення діяльності НКЦК Апарату РНБО України Сергій Прокопенко нагадав, що основою для роботи стало затвердження Президентом у вересні 2020 року Стратегії національної безпеки України. 12 жовтня минулого року Глава держави доручив НКЦК розробити проєкт Стратегії кібербезпеки України та подати його у шестимісячний строк на розгляд РНБО України.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, народний депутат України Олександр Федієнко повідомив, що у парламенті зареєстровано 2 законопроекти з питань захисту критичної інфраструктури України (урядовий та авторства народних депутатів України). За його словами, протягом останніх років в Україні зроблено кроки до покращення нормативно-правової бази у сфері кібербезпеки, проте необхідно докладати зусиль до її подальшого вдосконалення.

Представник Посольства США в Україні Адам Марлоу подякував ключовим зацікавленим сторонам за співпрацю і зазначив, що США «непохитні щодо підтримки України у сфері кібербезпеки та очікують, що завдяки Національному Кластеру реформування цієї сфери буде продовжено». США, у свою чергу, сприятимуть всебічному прогресу в зміцненні кібербезпеки України, наголосив він.

Заступник керівника програм, Програма кібербезпеки CRDF Global в Україні Михайло Верич презентував основну мету, цілі та пріоритети Національного кластеру кібербезпеки. За його словами, це «ініціатива коаліції, співпраці та координаційний майданчик для суб’єктів національної системи кібербезпеки, міністерств та інших державних органів та неурядових інституцій, представників Посольств, донорських організацій, приватного сектору, міжнародних партнерів заради ефективної спільної роботи у реалізації низки програм та проєктів з кібербезпеки в Україні».

Під час заходу також було презентовано роботу партнерів у сфері кібербезпеки. Зокрема з доповідями виступили керівник програми USAID «Кібербезпека критичної інфраструктури України», Програма USAID кібербезпеки в Україні за виконання DAI Тімоті Дюбель, заступник генерального директора з технічних питань ДП «Дія» Юрій Козлов.

Наступне засідання Кластера планується провести 29 квітня 2021 року. Участь у заході також взяли представники основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки України, народні депутати України, представники Посольств США, Великобританії, Японії, Литви, юридичної фірми «Астерс», Cyber Unit Technologies, Академії електронного урядування Естонії, донорських організацій, зокрема USAID, та представників міжнародних організацій: ОБСЄ, DAI тощо.

Нагадаємо, що 4 березня ц.р. Робоча група при Національному координаційному центрі кібербезпеки Ради національної безпеки і оборони України схвалила проєкт Стратегії кібербезпеки України на 2021–2025 роки.