Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату21.10.2020, 14:11

НКЦК при РНБО України та CRDF Global Ukraine проводять масштабні навчання з кібербезпеки для ЦВК та основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки

У Державному центрі кіберзахисту проводяться масштабні навчання з кібербезпеки для Центральної виборчої комісії та основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки. Захід організовано Національним координаційним центром кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України та CRDF Global Ukraine.

Метою навчань є відпрацювання процедур взаємодії між представниками ЦВК, Держспецзв’язку, ДКІБ СБ України, Департаменту кіберполіції та НКЦК при РНБО України при виникненні кіберінцидентів під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

У режимі реального часу представники цих органів виконують практичні вправи з розслідування та реагування на кіберінциденти (так звана Blue Team) відповідно до заздалегідь підготовлених сценаріїв на базі кіберполігону Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку. Для виконання командних вправ системою емулюються атаки, які команди повинні виявити за допомогою автоматизованих засобів моніторингу, оцінити наслідки та виробити тактику реагування на них.

Кібернавчання сприятимуть підвищенню координації між представниками різних відомств в рамках робочої групи із забезпечення надійної і безперебійної роботи ЄІАС «Вибори» під час підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, відпрацюванню учасниками практичних навичок з моніторингу стану інформаційної безпеки, виявлення атак на інформаційно-телекомунікаційні системи, розслідування кіберінцидентів та відновлення працездатності компонентів інформаційно-телекомунікаційних систем після кіберінцидентів.

Також представники основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки підвищать навички керування інцидентами, ухвалення рішень в умовах обмеженого часу й інформації та підвищеної відповідальності.