Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату23.09.2020, 15:15

О. Данілов: Рада експертів з питань енергетичної безпеки має стати майданчиком для напрацювання основних положень Стратегії енергетичної безпеки

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов провів засідання Ради експертів з питань енергетичної безпеки.

Учасники засідання розглянули проблемні питання щодо стану підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу до опалювального сезону 2020/2021 рр, а також функціонування ринків електричної енергії і природного газу й обговорили шляхи вдосконалення їх роботи.

Rada exp1.jpgВідкриваючи засідання, Секретар РНБО України зазначив, що Президент України Володимир Зеленський затвердив Стратегію національної безпеки України, яка є «фундаментальним документом» для розвитку держави.

За словами О. Данілова, Стратегією національної безпеки передбачено розробити та затвердити ряд стратегій в пріоритетних сферах життєдіяльності та розвитку нашої країни.

У цьому контексті він наголосив, що Рада експертів має стати майданчиком, на якому буде сформульовано основні положення Стратегії енергетичної безпеки і визначено інструменти для досягнення конкретних результатів її реалізації.

Крім того, сказав він, Рада експертів має долучитися до розробки Стратегій економічної безпеки, екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату, кібербезпеки України.

Секретар РНБО України звернув увагу учасників засідання на «критичну ситуацію» в енергетичній сфері. За його словами, «система управління розбалансована та керується у «ручному» режимі, існує серйозна криза неплатежів, фінансовий стан підприємств складний». «Усе це може призвести до дуже небезпечних наслідків», - сказав він.

Rada exp.jpgУчасники засідання детально обговорили стан справ на ринку електроенергії і підготовки підприємств ПЕК до опалювального сезону.

За підсумками обговорення Кабінетові Міністрів України, окремим міністерствам і відомствам будуть внесені рекомендації щодо вжиття заходів до стабілізації ситуації у галузі, зокрема напрацювання рішень стосовно покращення фінансового стану підприємств, розв’язання проблеми неплатежів та усунення небалансів на ринку електроенергії.

Секретар РНБО України також наголосив, що Апарат Ради має отримувати верифіковану інформацію щодо балансу виробництва і фінансового стану енергетичної галузі для інформування Президента України.

Рада експертів з питань енергетичної безпеки запропонувала провести окреме засідання для детального обговорення ситуації на ринку природного газу.