Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату16.09.2020, 16:26

О. Данілов звернувся до парламенту і уряду щодо алгоритму напрацювання і ухвалення документів стратегічного планування у сферах національної безпеки та оборони

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов звернувся до парламенту і уряду щодо алгоритму напрацювання і ухвалення документів стратегічного планування у сферах національної безпеки та оборони.

Після затвердження Президентом України Володимиром Зеленським 14 вересня ц.р. Стратегії національної безпеки України органи влади мають напрацювати цілий ряд документів.

Секретар РНБО України зазначив, що згідно з рішенням РНБО України від 14 вересня 2020 року «Про Стратегію національної безпеки України», яке уведене в дію Указом Президента України від 14 вересня 2020 року № 392, Кабінет Міністрів України, державні органи за відповідними сферами національної безпеки подають на розгляд РНБО України проекти Стратегії людського розвитку, Стратегії воєнної безпеки України, Стратегії громадської безпеки та цивільного захисту України, Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України, Стратегії економічної безпеки, Стратегії біобезпеки та біологічного захисту, Стратегії інформаційної безпеки, Стратегії кібербезпеки України, Стратегії зовнішньополітичної діяльності, Стратегії забезпечення державної безпеки, Національної розвідувальної програми.

Цим рішенням урядові також доручено розробити та затвердити Стратегію енергетичної безпеки, Стратегію екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату, Стратегію інтегрованого управління кордонами, Стратегію продовольчої безпеки.

Секретар РНБО України пропонує увести до складу міжвідомчих робочих груп, які опрацьовуватимуть відповідні документи, представників комітетів Верховної Ради України, Офісу Президента України, Апарату РНБО України, Національної академії наук України, Національного інституту стратегічних досліджень та громадськості.

За словами О. Данілова, враховуючи динамічні зміни ситуації в Україні та світі, які впливають на стан національної безпеки нашої держави, потрібно визначити для відповідальних виконавців максимально стислі строки розроблення проєктів зазначених нормативних актів – не більше трьох місяців, а Верховна Рада України має максимально оперативно розглянути законопроекти, пов'язані зі Стратегією національної безпеки України та відповідними стратегічними документами.