Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату14.03.2020, 12:45

Рада національної безпеки і оборони України під головуванням Президента України на засіданні 13 березня ц.р. ухвалила рішення «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Згідно з рішенням, антикризовий штаб з протидії поширенню в Україні коронавірусу COVID-19 переводиться на цілодобовий режим. Проводитиметься активна інформаційно-роз’яснювальна робота стосовно заходів із запобігання захворюванню на COVID-19 та недопущення його поширення.

З метою запобігання негативному розвитку епідемічної ситуації та забезпечення додержання статті 49 Конституції України Кабінетові Міністрів України доручено вжити в установленому порядку ряд заходів.

З 0 год. 00 хв. 16 березня 2020 року на наступні два тижні буде припинено в’їзд на територію України іноземців та осіб без громадянства, за винятком осіб, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території України, та за окремими рішеннями Міністерства закордонних справ України акредитованих працівників дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій тощо.

Уряд має невідкладно провести комплексний аналіз можливості ефективного реагування системи охорони здоров’я щодо протидії спалаху COVID-19.

Серед першочергових завдань, які має виконати Кабінет Міністрів України, зокрема:

комплектування тест-системами для виявлення COVID-19 пунктів пропуску через державний кордон України та контрольних пунктів в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях та Автономної Республіки Крим;

невідкладне фінансування виготовлення Інститутом молекулярної біології і генетики Національної академії наук України не менш ніж 200 тисяч тестів для ПЛР-діагностики COVID-19;

забезпечення індивідуальними засобами захисту медичного персоналу, працівників правоохоронних органів і аварійно-рятувальних служб, задіяних у протиепідемічних заходах, а також осіб, які перебували у контакті з хворими на COVID-19;

стимулювання виробництва вітчизняними підприємствами індивідуальних засобів захисту, засобів медичного призначення та спеціалізованого медичного обладнання для надання допомоги хворим на COVID-19.

Уряд має внести до парламенту законопроект про непоширення дії Закону України «Про публічні закупівлі» на випадки, якщо предметом закупівлі є засоби медичного призначення та спеціалізоване медичне обладнання для надання допомоги хворим на COVID-19.

Уряд повинен вжити заходів до:

забезпечення готовності лікувально-профілактичних закладів до надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та створення резервів медичного обладнання, лікарських засобів, виробів медичного призначення, зокрема засобів індивідуального захисту, а також дезінфекційних засобів;

затвердження порядку тимчасової самоізоляції осіб, які мають підозру на захворювання на COVID-19;

виділення відповідно до обґрунтованих пропозицій Міністерству охорони здоров’я України коштів для закупівлі лікарських засобів, медичного обладнання, виробів медичного призначення, зокрема засобів індивідуального захисту, призначених для протидії COVID-19;

невідкладного перегляду та оптимізації планів перепрофілювання ліжок у закладах охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ України, інших державних органів, збільшення чисельності медичного персоналу і ресурсів на випадок масового захворювання на COVID-19.

Відновлюватиметься система протиепідемічного захисту, зокрема у частині призначення головних державних санітарних лікарів відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

До однієї доби скорочуватимуться терміни митного оформлення вантажів (лікарських засобів, медичного обладнання, виробів медичного призначення для організації боротьби з COVID-19), що надходять в Україну.

Опрацьовуватиметься питання щодо запровадження додаткового матеріального заохочення медичних працівників, які залучені до протиепідемічних та лікувальних заходів, пов’язаних з протидією COVID-19.

Міністерству охорони здоров’я України доручено невідкладно:

опрацювати разом з Міністерством закордонних справ України питання щодо можливості отримання гуманітарної допомоги та закупівлі за кордоном необхідних засобів та обладнання для боротьби з COVID-19;  

визначити та забезпечити прогнозовану потребу в тест-системах для виявлення COVID-19 та забезпечити постійну наявність таких систем у закладах охорони здоров’я;    

забезпечити постійне оновлення стандартів надання медичної допомоги згідно з отриманими новими даними щодо терапії COVID-19.

У рішенні міститься рід доручень іншим міністерствам і відомствам.

Громадянам України рекомендовано утриматися від виїзду за кордон у країни, на території яких зафіксовані випадки COVID-19.