Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату27.01.2020, 12:19

За дорученням Президента України Володимира Зеленського відбулася нарада оперативної групи з питань моніторингу та аналізу ситуації стосовно розповсюдження нового коронавірусу

За дорученням Президента України Володимира Зеленського під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова відбулася нарада оперативної групи з питань моніторингу та аналізу ситуації стосовно розповсюдження нового коронавірусу 2019-nCoV у світі, оцінки загроз національній безпеці України, стану організації протиепідемічного захисту населення України, зокрема, громадян та працівників дипломатичних місій України, що перебувають на території КНР.

У нараді взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк, голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, голова Служби зовнішньої розвідки України Валерій Євдокимов, голова Державної авіаційної служби України Олександр Більчук, представники Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства фінансів України, Міністерства культури, молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Надзвичайний і Повноважний Посол України в КНР Сергій Камишев.

Під час наради Секретар РНБО України наголосив на першочерговості виконання завдання щодо посиленого контролю над ситуацією у частині можливості поширення нового коронавірусу та злагодженої роботи усіх органів влади з організації відповідних заходів.

Зокрема, О. Данілов зазначив, що пріоритетними є організація компетентними органами, насамперед українськими дипломатичними представництвами, повного обліку українських громадян, які перебувають на території КНР, збір інформації про них та встановлення контактів.

Міністерству охорони здоров'я України доручено реалізувати системне широке інформування громадськості про ситуацію щодо поширення коронавірусу шляхом надання відповідних рекомендацій про ознаки вірусу; заходи з його попередження та лікування. Крім того, МОЗ спільно з Центром громадського здоров'я доручено посилити спроможності кол-центру для надання та отримання оперативної інформації громадянам.

Також планується випускати щоденний інформаційний бюлетень щодо ситуації з поширенням коронавірусу у світі та в Україні.

Міністерству фінансів України доручено за необхідності передбачити додаткові витрати на забезпечення лікувальних установ необхідними медичними препаратами та обладнанням.

Посольство України в КНР має забезпечити поширення рекомендацій українським громадянам покинути територію Китаю, а Міністерство закордонних справ України - рекомендувати українським громадянам утримуватись від відвідування Китаю найближчим часом.

Фотогалерея