Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату20.12.2017, 16:30

О. Турчинов: Аміна Окуєва – справжній герой українського і чеченського народів

Аміна Окуєва - справжній герой українського і чеченського народів. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, відкриваючи у Києві виставку пам'яті лейтенанта Збройних Сил України А. Окуєвої.

Секретар РНБО України зазначив, що військова агресія Росії проти України триває: «Четвертий рік ще не було жодного дня без військових провокацій, обстрілів, не було жодного дня без загибелі чи поранень дітей України».

Українські бійці, наголосив він, зупинили жорстоку російську орду, не дозволивши їй просунутися на Захід ані на крок. «Ворог, не маючи можливості перемогти на фронті, намагається дестабілізувати ситуацію всередині України. І однією із найбрудніших форм дестабілізації є терор, який вони розв'язали, намагаючись знищити наших героїв та захисників України», - сказав О. Турчинов.

«Саме таким чином автоматна черга зупинила серце нашої Аміни. Серце, яке з народження було пов'язане і з українським, і з чеченським народами. Серце, яке намагалося захистити Україну», - сказав Секретар РНБО України.

О. Турчинов наголосив, що Аміна «завжди була там, де небезпечно», нагадавши, що на початку 2000-х років вона зі зброєю у руках билася з російськими загарбниками у Чечні, а коли в Україні почалася Революція Гідності, була на Майдані з першого до останнього дня як боєць сотні Самооборони. «І ніхто не здивувався, що коли розпочалася війна, вона серед перших добровольців пішла з автоматом захищати Україну у найбільш небезпечних точках. Снайпер Аміна врятувала життя багатьох, зупиняючі підступні кулі, які цілили в українські серця», - сказав він.

Секретар РНБО України повідомив, що А. Окуєва у червні ц.р. з відзнакою закінчила факультет високомобільних десантних військ Військової академії. «Професійний героїчний воїн, правозахисник. Унікальна доля, унікальна людина. Вона стала справжнім героєм українського і чеченського народів, а герої не вмирають. Справжні герої завжди залишаються зі своїм народом, в серцях людей, у їх свідомості. Вони надихають та ведуть за собою вперед», - заявив О. Турчинов.

Фотогалерея