Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату06.10.2017, 11:47

О. Турчинов депутатам: Забудьте політичні чвари, захистіть країну і ухваліть відповідальне рішення

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у п'ятницю у сесійній залі закликав народних депутатів підтримати у першому читанні законопроект «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

Звертаючись до парламентаріїв, Секретар РНБО України наголосив, що цей документ нині є вкрай важливим, оскільки «Путін хоче приховати свою агресію під миротворчою операцією і натягнути на роги агресора блакитні шоломи». «Країна-агресор, визначена законодавством, ніколи не зможе брати участь у будь-яких миротворчих заходах», - пояснив він.

О. Турчинов також відповів на спекуляції навколо норм законопроекту.

Зокрема він заявив, що питання звільнення Криму не знято з порядку денного, і Україна продовжує боротьбу за визволення своєї території. «Якщо є бажання розширити цю позицію у другому читанні, - переконаний, що Верховна Рада не заперечуватиме проти цього і підтримає», - сказав Секретар РНБО України.

О. Турчинов також спростував заяви про нібито небезпеку використання Збройних Сил України у незаконний спосіб у мирний час, зазначивши, що відповідно до законопроекту застосування ЗСУ обмежено Луганською і Донецькою областями для звільнення окупованих територій.

«Не треба спекулювати і навколо торгівлі: РНБО України заборонила торгівлю з окупованими територіями. Це рішення не може скасувати ані військовий командир, ані хтось інший», - підкреслив він, додавши: «Тому всі спроби спекуляцій навколо цього є спробою прикрити своє злочинне неголосування за важливий для країни закон».

О. Турчинов закликав депутатів «забути політичні чвари, згадати про країну, захистити країну і прийняти відповідальне рішення, підтримавши цей закон».