Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату30.08.2017, 12:26

О. Турчинов: Оборонний бюджет 2018 року повинен забезпечити фінансування пріоритетних завдань оборони та безпеки країни

Під керівництвом Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова відбулось обговорення оборонного бюджету України на 2018 рік.

В обговоренні взяли участь Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, Міністр оборони України Степан Полторак, Голова Служби безпеки України Василь Грицак, керівники Національної Гвардії України, Національної поліції України, розвідувальних органів та інших силових структур.

За словами Секретаря РНБО України, формування оборонного бюджету відбувається відповідно до Стратегії Національної безпеки України, «і буде не менш ніж 5% від валового внутрішнього продукту». «Ця позиція стає вже аксіомою для бюджетної політики нашої держави», - наголосив він.

О. Турчинов підкреслив, що оборонний бюджет наступного, 2018 року, вирізнятиметься реалізмом, «де кожна запланована копійка має реальне наповнення».

«Окрім того, - наголосив Секретар РНБО України, - відмінністю цього бюджету буде те, що основне його фінансування відбуватиметься з загального фонду, який складатиме близько 156,4 млрд грн. Спеціальний фонд формуватиметься виключно на підставі пропозицій силових міністерств та відомств і складатиме близько 6,3 млрд грн., тобто загальне фінансування повинне бути не менше 162,7 млрд. грн».

О. Турчинов наголосив, що при плануванні бюджету необхідно чітко врахувати питання збільшення грошового забезпечення наших військовослужбовців. «Насамперед це стосується значного підвищення посадових окладів і окладів за військове звання», - сказав він.

Окрім того, під час наради було обговорене питання розвитку оборонної промисловості України.

За словами Секретаря РНБО України, слід значно підвищити ефективність роботи наших оборонних підприємств. «Нам необхідна найсучасніша зброя, і ми повинні розраховувати в цьому питанні, насамперед, на власні сили», - зазначив О. Турчинов.

«Тому необхідно забезпечити фінансування запровадження новітніх технологій та модернізації провідних оборонних підприємств», - сказав він, додавши, що в Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України передбачено таке фінансування на рівні 0,5% від ВВП.

 «Оборонний бюджет повинен забезпечити фінансування пріоритетних завдань, зміцнення обороноздатності та безпеки країни», - наголосив О. Турчинов, резюмувавши, що після уточнення показників оборонного бюджету вони будуть затверджені на засіданні РНБО України, яке має відбутися на початку вересня поточного року.

Фотогалерея