Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату11.07.2017, 06:33

Олександр Турчинов: РНБО України доручила посилити контроль за перетином кордону та пересуванням громадян РФ територією України

Рада національної безпеки і оборони України доручила посилити контроль за перетином кордону та пересуванням громадян РФ територією України. Про це заявив Секретар РНБО України Олександр Турчинов представникам ЗМІ по завершенні засідання Ради.

За його словами, РНБО України доручила Кабінетові Міністрів України, Міністерству закордонних справ України, Міністерству внутрішніх справ, прикордонникам та Державній міграційній службі України розробити комплекс заходів для посилення контролю за в'їздом, виїздом та перебуванням громадян інших держав та осіб без громадянства на території України.

«Для захисту країни від проникнення на її територію терористів, диверсантів, шпигунів, злочинців та нелегальних мігрантів було доручено запровадити в'їзд до України за біометричними паспортами, а також обов'язкове зняття біометричних даних, насамперед, відбитків пальців, для громадян РФ та інших країн і осіб без громадянства - крім держав, з якими Україна має відповідні угоди», - сказав О. Турчинов.

Він пояснив, що запроваджується жорсткий режим прикордонного контролю, і, насамперед, це рішення стосуватиметься громадян Росії. «Це питання пов'язане з посиленням безпеки після нещодавно здійснених терактів, для захисту країни від гібридної агресії Російської Федерації», - зазначив Секретар РНБО України.

«Крім того, - розповів О. Турчинов, - Міністерству закордонних справ доручено створити електронну систему попередньої реєстрації громадян РФ, які бажають перетнути державний кордон України. Вводяться також вимоги до реєстрації громадян РФ в місцях їх тимчасового перебування на території України».

О. Турчинов додав, що для виконання цього рішення, зокрема, для технічного забезпечення зняття біометричних даних, на всіх пунктах перетину кордону буде створена відповідна технічна інфраструктура. «Прикордонній службі виділяється значний бюджетний ресурс для придбання необхідного обладнання та посилення технічного захисту кордону», - сказав Секретар РНБО України.