Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату27.02.2017, 15:25

Валентин Петров: Доктрина інформаційної безпеки базується на принципах додержання прав і свобод людини і громадянина

Доктрина інформаційної безпеки базується насамперед на принципах додержання прав і свобод людини і громадянина, поваги до гідності особи, захисту її законних інтересів, а також законних інтересів суспільства та держави, забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України. На цьому наголосив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров.

«На жаль, інформаційний простір є не просто одним з вимірів, в якому здійснюється гібридна агресія Російської Федерації проти України, а й місцем однієї з вирішальних битв за Україну, за її демократичне і вільне майбутнє», - сказав він. 

Поза сумнівом, зазначив В. Петров, у цій битві держава має забезпечити баланс між безумовним дотриманням прав людини на вільне збирання та поширення інформації та правом суспільства на безпеку, захист індивіда від технологій маніпулювання свідомістю. «Перемогти в інформаційній війні, не побудувавши систему захисту та інформаційної гігієни, неможливо, і про це свідчить світовий досвід», - наголосив керівник Служби з питань інформаційної безпеки.

«Сам факт активізації кремлівської «п'ятої колони» свідчить, що Доктрина слушно визначила найбільш уразливі точки нашої інформаційної оборони, запропонувавши ефективні заходи з їх захисту», - зауважив В Петров. 

При цьому він звернув увагу, що Доктрина не є документом прямої дії. «Її мета - консолідувати та узагальнити сукупність поглядів на забезпечення інформаційної безпеки держави, які мають враховуватись при формуванні та реалізації державної інформаційної політики», - підкреслив В. Петров.

«Доктрина інформаційної безпеки окреслює напрями подальшого розвитку інформаційного простору. Її положення будуть враховані при розробці актів законодавства, реформі сфери комунікацій, сектору безпеки і оборони тощо. Будь-які обмежувальні, забороняючі заходи вживатимуться винятково у встановленому законодавством порядку», - підсумував він.