Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату10.10.2016, 21:23

Для країн НАТО дуже важливий досвід України у веденні бойових дій, - Керівник БНБ Польщі на зустрічі з Секретарем РНБО

Для країн НАТО дуже важливий досвід України у веденні бойових дій, заявив Керівник Бюро національної безпеки Республіки Польща (БНБ) Павел Солох на зустрічі з Секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олександром Турчиновим.

Керівник Бюро національної безпеки Республіки Польща відвідує Україну з візитом у рамках Протоколу про співпрацю між Апаратом РНБО України та БНБ Республіки Польща.

 Під час брифінгу для представників ЗМІ після зустрічі Секретар РНБО України заявив, що Польща була і залишається важливим стратегічним партнером України.

«У наших країн дуже багато спільного. І навіть в історії наших країн більше того, що об’єднує, ніж того, що роз’єднує. І Україна, і Польща відчули на собі, що таке терор російського імперіалізму і комунізму», - сказав він, додавши, що спроби посварити наші народи працюють на російського агресора.

Серед питань, які обговорили сторони, за словами О.Турчинова, - співпраця в секторі безпеки і оборони, реформування Збройних Сил та інших силових структур і перехід на стандарти НАТО з урахуванням польського досвіду.

«Дуже багато цікавих і перспективних проектів маємо в оборонній сфері, які стосуються виробництва якісної зброї та військової техніки. Але я переконаний, що ми зможемо ще вище підняти планку, створивши і нові спільні виробництва, та інші проекти, які сприятимуть зміцненню обороноздатності України та Польщі», - зазначив він. Секретар РНБО України подякував польським колегам за невизнання виборів на окупованій території Криму.

«Польща також активно підтримує позицію щодо продовження санкцій стосовно Росії, поки Кремль не припинить свою агресивну політику», - додав він.

«І сьогодні, коли ми бачимо окупацію Криму, війну на Донбасі, жорстокість та агресію російських військ в Сирії, перекидання наступальної ракетної зброї, яка здатна нести ядерний потенціал до Калінінградського регіону, – ми розуміємо, що Росія сьогодні є головним фактором небезпеки як в Європі, так і в світі. І в цьому питанні у нас немає розбіжностей», - сказав Секретар РНБО України.

«Я маю тверде переконання, що Польща і Україна мають спільне європейське майбутнє», - підкреслив О.Турчинов.

Своєю чергою, Керівник Бюро національної безпеки Республіки Польща Павел Солох зазначив, що співпраця БНБ І РНБО України має «постійний робочий характер» і є відображенням двостороннього співробітництва на найвищому рівні. У цьому контексті він повідомив, що у Польщі очікують на візит Президента України Петра Порошенка на початку грудня ц.р.

«Нашою метою є спільне бачення і спільне розуміння майбутнього, а не оглядання у минуле», - сказав П.Солох, наголосивши, що Польща і Україна є стратегічними партнерами. «І, звісно, найважливіше питання, яке ми вирішуємо, - щоб українське питання не було забуто, щоб його не відсунули «на поля» міжнародної політики, - сказав П.Солох. – І щоб серед політиків існувало розуміння того, що питання безпеки України – це не лише питання безпеки Польщі і Балтійських країн, - так званого східного флангу НАТО, - а це питання міжнародної європейської безпеки».

Підтвердженням цього, за словами Керівника Бюро національної безпеки Республіки Польща, є ухвалення Комплексного пакету допомоги Україні на Варшавському саміті НАТО у липні ц.р. Нині, сказав він, необхідно імплементувати заходи, які передбачені Пакетом.

Керівник БНБ Польщі повідомив, що під час зустрічі відбувся обмін досвідом щодо наближення Збройних Сил України до стандартів НАТО. При цьому він зазначив, що для країн Альянсу дуже важливий досвід України у веденні бойових дій. «Ми постійно нагадуємо нашим партнерам у Європі, хто є агресором, а хто – постраждалою стороною, - також заявив Керівник БНБ Польщі. – У процесі реалізації Мінських домовленостей ми постійно робимо наголос на цьому».

"Коли йдеться про санкції, то, на думку Польщі, не були усунуті причини, які призвели до їх запровадження. Ці санкції мають бути продовжені і збережені», - наголосив він. П.Солох також заявив про підтримку Польщею євроінтеграційних прагнень України, зокрема, у частині запровадження безвізового режиму, і підкреслив, що Польща високо оцінює досягенння України на шляху реформ, особливо зважаючи на те, "що вони реалізуються в умовах воєнних дій на Донбасі".

«Хочу запевнити, що головним завданням Польщі є збереження єдності і партнерства на рівні НАТО і Євросоюзу з Україною – братньою і дружньою країною - для збереження єдиного фронту по відношенню до агресора», - підсумував Керівник Бюро національної безпеки Республіки Польща.

Фотогалерея