Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату17.08.2016, 08:41

О. Турчинов: Метою Кремля на європейському напрямку є руйнування єдності ЄС та перетворення його складових на корумповані автократії

Метою Кремля на європейському напрямку є руйнування єдності ЄС та перетворення його складових на корумповані автократії.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у статті «Національна безпека України: виклики та пріоритети», опублікованій у середу у газеті «Голос України».

Секретар РНБО України наголосив, що для ефективного протистояння російському агресору необхідно ясно усвідомлювати світову картину, розуміти місце і роль нашої боротьби у глобальному вимірі. У цьому контексті О. Турчинов детально проаналізував ситуацію у світі, Європейському регіоні, а також у Російській Федерації, виклавши своє бачення шляхів розв'язання існуючих проблем та конфліктів. «Російська агресія в Україні, війни на Близькому Сході, нестабільність та військові конфлікти в Північній Африці, зростання напруженості у відносинах між державами Східної Азії, агресивні провокації КНДР, міжнародний тероризм є симптомами кризи глобальної системи міжнародної безпеки, що з часом тільки поглиблюється», - сказав він.

Секретар РНБО України, зокрема, зазначив, що «внутрішня слабкість єдиної Європи посилює її уразливість перед російською загрозою і міжнародним тероризмом, які у сукупності становлять екзистенційний виклик Європейській цивілізації, який усвідомлений далеко не всіма». «Європейська зовнішня і безпекова політика є інерційною та реактивною, її визначальною рисою стала «м'якість без сили», - сказав О. Турчинов і висловив переконання, що для подолання кризи Європа має «реалістично оцінювати і оперативно реагувати не лише на внутрішні проблеми, але й на зовнішні виклики».

Говорячи про російську зовнішню політику, Секретар РНБО України висловив думку, що «нинішня спроба геополітичного наступу може стати прелюдією кінця путінського режиму».

«Сьогодні Кремль вживає всіх заходів до відновлення прямого контролю над державами, території яких колись входили до Російської/радянської імперії. Україна, Білорусь, Молдова, Казахстан, країни Південного Кавказу та Центральної Азії - це першочергові об'єкти російської агресії», - йдеться у статті.

Водночас, підкреслив Секретар РНБО України, метою Кремля на європейському напрямку є «руйнування єдності ЄС та перетворення його складових на корумповані автократії, за своєю сутністю подібні путінській Росії». «Підтримуючі авторитарні тенденції у регіоні, у тому числі прямо фінансуючи антидемократичні політичні сили, корумпуючи еліти, активно використовуючи криміналітет, Росія виступає чинником руйнування міжнародної безпеки, суспільного регресу і деградації», - наголосив О. Турчинов.

За його словами, у російській агресивній стратегії Україна посідає ключове місце, «без її повного підпорядкування завданням Кремля успішне продовження агресивного зовнішнього курсу РФ неможливе». «Битва за Україну для путінської РФ, як і для ленінської РРФСР, - поворотний момент. Якщо Кремль переможе, то система європейської безпеки буде остаточно зруйнована, а перед російськими військами відкриється шлях далі на Захід. Якщо Україна вистоїть - розповзання війни буде зупинене», - заявив Секретар РНБО України.

За його словами, Росія активно використовує парадигму гібридної війни, тобто комплекс скоординованих і ув'язаних спільним задумом дипломатичних, інформаційних, військових і економічних заходів, спрямованих на реалізацію агресивних цілей імперської політики. «Російська агресія є найзагрозливішою небезпекою для майбутнього Української державності, нашого суверенітету і територіальної цілісності», - зазначив О. Турчинов.