Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату27.07.2016, 14:02

Валентин Петров: За кібернетичними атаками на Україну стоять російські спецслужби

За кібернетичними атаками на Україну стоять російські спецслужби та тісно пов'язані з ними міжнародні хакерські угруповання. Про це заявив Керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF.

«За кібернетичними атаками на Україну стоять російські спецслужби та тісно пов'язані з ними міжнародні хакерські угруповання. Фактично Росія на Україні випробовує нові системи для виведення з ладу об'єктів інфраструктури через кіберпростір», - повідомив він.

Керівник Служби з питань інформаційної безпеки також зазначив, що Україна почала зазнавати різноманітних видів кіберзагроз вже одразу після Революції Гідності.

Валентин Петров навів приклад президентських виборів 2014 року, коли безпосередньо в день виборів було здійснено потужну кібератаку на ресурси ЦВК.

«Кібератака мала на меті підтасувати результати. За підсумками виборів зранку наступної доби вся країна повинна була дізнатися, що переміг не нинішній Президент П.Порошенко, а лідер право-радикальної партії. Це мали підтвердити і пропагандистські тези РФ», - пояснив він, та додав, що тоді співробітники Служби безпеки України і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України вчасно виявили цю атаку та змогли їй запобігти.

Валентин Петров також зазначив, що незважаючи на оперативне запобігання кібератаці українськими спеціалістами, російські новини на Першому каналі наступного дня дали інформацію, показавши «веб-сайт ЦВК» з результатами, які мали бути підтасовані внаслідок кібератаки.

«Тобто кібератака не відбулася, але російські новини показали ті результати, які були заплановані. Це той випадок, коли кіберзброя, зокрема, кібератаки застосовуються в пропагандистській кампанії. Це був прокол наших противників, які чітко розписались в тому, що вони причетні до цих кібератак», - зазначив Керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України.

Крім того, він підкреслив, що якщо йдеться про кібератаки, які мали на меті пропагандистську ціль, в такому разі страждає все суспільство, оскільки пропаганда діє масовано.

«Однак наші спеціалісти фіксують, що окрім тих випадків, які стали широко відомими, є масовані атаки й на банківську сферу - це кіберкримінал, а також - на органи державної влади - з метою кібершпіонажу», - зазначив Валентин Петров, додавши, що щодо всіх зазначених випадків триває відповідне розслідування.

«Ми контролюємо ситуацію, і спроби несанкціонованого проникнення до наших ресурсів достатньо успішно блокуємо», - підкреслив він.

Керівник Служби з питань інформаційної безпеки в інтерв'ю також зауважив, що оскільки суспільство увійшло до століття цифрових технологій, цифрових атак відповідно також дедалі більшатиме.

«Тому не тільки для України, а й для всіх країн постає завдання - дотримуватись всіх заходів інформаційної гігієни та інформаційного захисту, передбачати заходи із захисту своїх систем із самого початку», - резюмував Валентин Петров.