Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату15.06.2016, 15:37

О.Турчинов: У виробництві українських боєприпасів буде задіяно близько 800 підприємств

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов відвідав державну акціонерну холдингову компанію «Артем»,  де провів міжвідомчу нараду з питань організації виробництва боєприпасів в Україні.

У нараді взяли участь Перший віце-прем‘єр-міністр України-міністр економічного розвитку і торгівлі України  С.Кубів, керівники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, урядовці та керівники підприємств вітчизняного оборонпрому.

За словами  О.Турчинова, упродовж останніх років, у тому числі, двох років ведення війни, для захисту нашої країни «використовувались бойові запаси,  які залишилися нам у спадщину від радянської армії». «Але ці резерви не безмежні, значна їх частина була бездумно утилізована або продана у часи, коли ніхто не думав, що доведеться воювати», - сказав він.

На думку Секретаря РНБО України, аби захистити нашу країну, зміцнити її обороноздатність, немає іншої альтернативи крім «створювати власну базу виробництва якнайширшого спектру боєприпасів - починаючи від набоїв і завершуючи снарядами великого калібру». «Військово-технічне співробітництво з нашими стратегічними партнерами з питань отримання летальної зброї штучно заблоковано, і ми знову змушені розраховувати лише на власні сили», - підкреслив він.

О.Турчинов наголосив на необхідності розробити і реалізувати Державну програму виробництва українських боєприпасів. «Вона має реалізовуватися дуже швидкими темпами», - зазначив він, додавши, що до процесу виробництва боєприпасів можуть бути залучені близько 800 українських підприємств різного профілю - «це і хімічне виробництво, і машинобудування, і багато інших суміжних підприємств і структур». «Відповідно, буде відновлено або створено нові виробничі потужності, нові робочі місця, втілено нові технології», - сказав Секретар РНБО України, додавши, що до реалізації державних програм необхідно залучати і приватний бізнес, «збільшуючи наш ВВП та зміцнюючи національну економіку».

«Це важлива масштабна задача, і у нас немає іншого шляху крім швидко її реалізувати, тому що від цього залежить захищеність нашої країни», - підсумував він.

Фотогалерея