Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату30.05.2016, 17:34

М.Коваль: Протягом останніх двох років російсько-терористичними угрупованнями вбито 10 тисяч українців, понад 20 тисяч поранено

Протягом останніх двох років російсько-терористичними угрупованнями вбито 10 тисяч українців, понад 20 тисяч поранено. Близько 1,8 мільйонів людей були вимушені залишити свої домівки. Про це заявив Перший заступник Секретаря РНБО України Михайло Коваль, виступаючи на Сьомому засіданні Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки, Сенату Республіки Польща.

М.Коваль наголосив, що всупереч Мінським домовленостям, російські військові розташовують вогневі позиції в житлових кварталах окупованих населених пунктів і, застосовуючи заборонену Мінськими домовленостями важку зброю, продовжують обстрілювати позиції українських Збройних Сил.

Він також додав, що постійно фіксуються факти невиконання російськими окупаційними військами Мінських домовленостей у частині, що стосується відведення важкого озброєння. «Із початку 2016 року підтверджено 699 випадків присутності танків, артилерійських систем калібром понад 100-мм, РСЗВ та мінометів поблизу лінії розмежування. Особливу загрозу становить повернення до лінії розмежування реактивних систем залпового вогню», - підкреслив він.

Крім того, перший заступник Секретаря РНБО України зазначив, що російські війська готуються до відновлення активних наступальних дій з метою виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, а також пробиття сухопутного коридору до Криму. Він додав, що «запроваджені міжнародні санкції проти Російської Федерації залишаються дієвими, але є не достатніми для примушення її відмовитися від агресивних планів щодо України».

Водночас М.Коваль наголосив, що «Україна витримала найперший російський удар. Стратегічний розвиток ситуації на Сході нашої держави демонструє, що задуми російської сторони щодо створення маріонеткової квазі-держави, так званої Новоросії зруйновані українцями».

Він підкреслив, що завдання з повернення України на Донбас та деокупації Криму вирішується насамперед політико-дипломатичним та міжнародно-правовим шляхом, розуміючи, що «головна для нас цінність - це збереження людського життя, життя наших героїчних воїнів і мирних жителів».

«Зі свого боку українська сторона робить все можливе для забезпечення реалізації Мінського мирного процесу. Ми припинили активні бойові дії та забезпечили відведення військової техніки, відповідно до досягнутих домовленостей», - заявив він, додавши, що Україна готова й надалі дотримуватися заявлених позицій щодо необхідності мирного розв'язання ситуації на Донбасі, але за потреби діятиме адекватно.

Перший заступник Секретаря РНБО України закликав присутніх зробити все можливе задля відновлення поваги до міжнародного права та притягнення до відповідальності тих, хто розпалює міжнародні конфлікти.

Фотогалерея