Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату22.04.2016, 12:33

Блокування фінансування Державного оборонного замовлення загрожує національній безпеці і обороні України - О. Турчинов

Для країни, яка понад два роки протистоїть військовій агресії Російської Федерації, зволікання з фінансуванням Державного оборонного замовлення неприпустиме, оскільки це загрожує національній безпеці і обороні нашої країни. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

За його словами, досі не розблоковано фінансування виробництва нових видів озброєння та військової техніки, а також підготовки виробничих потужностей для впровадження важливих військово-технічних проектів.

«Така ситуація виникла внаслідок того, що значну частину фінансування Державного оборонного замовлення в бюджеті на 2016 рік передбачається виділити зі спеціального фонду, який, в свою чергу, повинен наповнюватися за рахунок конфіскації коштів, що були вкрадені в українського народу екс-президентом Януковичем та його оточенням», - сказав О.Турчинов, додавши, що ці кошти (понад 1,5 млрд. доларів) заарештовані та перебувають на рахунках в українських банках.

Секретар РНБО України наголосив, що за останні півроку Парламент не спромігся прийняти рішення «ані щодо законодавчого забезпечення заочного засудження біглих злочинців, ані щодо конфіскації та передачі до бюджету заарештованих багатомільярдних ресурсів». «Подальше зволікання з фінансуванням оборонних програм загрожує національній безпеці та обороні країни», - наголосив він.

«Через відсутність відповідальності та політичної волі українських парламентаріїв забезпечити правовий механізм наповнення спецфонду бюджету за рахунок заарештованих фінансових ресурсів, ми вимушені звернутися до новообраного Кабінету Міністрів з вимогою терміново внести зміни до Державного бюджету на 2016 рік щодо перерозподілу ресурсів і фінансування оборонних програм винятково із загального фонду Держбюджету», - сказав О.Турчинов. За його словами, відповідне звернення до Уряду щодо внесення таких змін вже підготував Апарат РНБО України.