Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату16.03.2016, 17:29

О.Турчинов: Батальйон імені Кульчицького і сьогодні готовий виконати свій військовий обов’язок

«Я з величезною повагою і шаною хочу сказати, що батальйон імені Кульчицького - це знакова військова частина, яка однією з перших прийняла на себе удар ворога, і яка і сьогодні стоїть попереду, готова виконати свій обов'язок», - заявив Секретар Ради Національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, виступаючи під час урочистостей з нагоди річниці створення підрозділу Національної гвардії України - батальйону ім. генерала Кульчицького, що відбулися у середу за участю Президента України Петра Порошенка.

О.Турчинов наголосив, що два роки тому, на початку агресії Російської Федерації проти України, Збройних Сил в державі не було. За оцінкою Генерального штабу, сказав він, для відновлення боєздатності армії необхідно було «мінімум два місяці, а воювати треба було сьогодні».

Секретар РНБО України нагадав, що 13 березня 2014 р. Парламент підтримав закон про створення Національної гвардії, який того ж дня він підписав як Голова Верховної Ради України і в.о. Президента України.

"Було прийнято рішення звернутися до тих, хто тоді був у самообороні Майдану, хто власною кров'ю і власним життям захистив Україну від тиранії", - сказав О.Турчинов, звертаючись до присутніх.

«Вже 14 березня біля сцени Майдану була поставлена палатка, і розпочався запис добровольців, які підуть на фронт. Так починалася історія славетного батальйону, який гідно носить ім'я Героя України Кульчицького», - зазначив Секретар РНБО України.

«Багато з тих, хто пішов на фронт, не повернувся, віддавши своє життя за нашу країну, наш вільний шлях, свободу і незалежність», - сказав він. Учасники зібрання на пропозицію О.Турчинова вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих героїв.

Секретар РНБО України заявив, що нині, на превеликий жаль, «загроза не стає меншою». «Так, сьогодні армія боєздатна, ми збільшуємо потенціал нашого оборонно-промислового комплексу, відновлюємо ракетний потенціал, забезпечуємо потреби нашої армії, Національної гвардії, власною технікою та сучасною зброєю», - сказав О.Турчинов, водночас додавши, що, «на превеликий жаль, і досі відсутня військово-технічна співпраця з нашими партнерами». «Вони бояться дратувати Росію. У нас немає іншого шляху, як власними зусиллями, власними кров'ю і життям захистити державу і забезпечити майбутнє наших дітей», - зазначив він.

В урочистостях також взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Збройних Сил України Юрій Аллеров.

Президент України і Секретар РНБО України вручили бійцям батальйону ім. генерала Кульчицького державні нагороди.

Фотогалерея