Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату04.03.2016, 14:18

О.Турчинов: Проведення виборів на Донбасі можливе тільки після демілітаризації та декриміналізації цієї території

Проведення виборів на Донбасі можливе тільки після демілітаризації та декриміналізації цієї території. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в інтерв'ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на запитання, чи можливе зараз повернення українського контролю над кордоном з Російською Федерацією, О.Турчинов зазначив: «Теоретично це можливо, але це вже має бути другий етап».

«Перший етап - це режим реального припинення вогню на лінії розмежування, другий - це відновлення контролю українських прикордонників над кордоном, і тільки це забезпечить локалізацію конфлікту», - сказав він.

«Поки не перекритий кордон, тривають поставки російської техніки, озброєнь, боєприпасів на окуповану територію Донбасу. Це, у свою чергу, буде постійно створювати небезпеку активізації масштабних військових дій, - зазначив Секретар РНБО України. - Тільки після встановлення режиму припинення вогню, після виведення російських військ і перекриття кордону для поставок зброї, техніки та боєприпасів, можна говорити про те, що конфлікт локалізовано, і почати обговорювати тему демілітаризації і декриміналізації території, і відновлення дії на ній українського законодавства, а в перспективі і проведення виборів за участю всіх українських партій».