Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату10.02.2016, 17:38

Секретар РНБО України Олександр Турчинов відвідав передові оборонні рубежі Збройних Сил України у зоні проведення АТО, які зазнають найбільших обстрілів з боку російських окупаційних військ

Секретар РНБО України Олександр Турчинов відвідав передові оборонні рубежі Збройних Сил України у зоні проведення АТО, які зазнають найбільших обстрілів з боку російських окупаційних військ.

О.Турчинов побував на оборонних позиціях наших військ в районі Зайцевого, Майорського, а також у районі Донецького аеропорту, Опитного та шахти «Бутівка».

За словами О.Турчинова, не було жодного дня, коли б російські окупаційні війська та терористичні угруповання не порушували Мінські угоди і не обстрілювали наші позиції.  «Так і сьогодні, під час нашого перебування в районі Донецького аеропорту, вівся вогонь по наших позиціях», - наголосив він.

Перебуваючи на передовій, О.Турчинов перевірив надійність оборонних рубежів та ефективність захисту особового складу, який перебуває в епіцентрі вогневих провокацій. Секретар РНБО України також перевірив логістичне забезпечення першої лінії оборони та матеріально-побутові умови проходження служби нашими військовими.

«В організації побуту військових дуже багато залежить від професійності та відповідальності командирів. Там, де сильний командир, - там і з обороною все надійно, і з побутом все нормально», - зазначив він. Секретар РНБО України назвав позитивним те, що  на одному із передових опорних пунктів, «з якого добре проглядається місто Горлівка та який фактично щодня знаходиться під обстрілами, військові зробили не просто підземну баню, а баню з парилкою».

За його словами, аналогічна ситуація з організацією надійної оборони та гідного побуту військових «і на наших бойових позиціях на шахті «Бутівка», яка ще з часів боїв за Донецький аеропорт перебуває в епіцентрі бойових дій».

Під час перебування на контрольно-пропускному пункті в районі Зайцевого, робота якого була тимчасова призупинена через постійні обстріли і небезпеку для життя громадян, О.Турчинов звернув увагу прикордонників і представників СБУ «на необхідність посилити якість перевірок після відновлення роботи КПП для недопущення проникнення на територію України представників диверсійних та терористичних груп».

«КПП у Зайцевому буде відкрито лише після припинення обстрілів цього району», - зазначив він, додавши, що у зв'язку із значним збільшенням кількості обстрілів може бути закритим і контрольно-пропускний пункт у районі населеного пункту Мар'їнка.

Разом з тим, Секретар РНБО України підкреслив, що закриття контрольно-пропускних пунктів - «не метод покарання, а форма захисту життя наших громадян, які ними користуються».

Окрім того, на КПП Зайцеве О.Турчинов провів нараду з Головою Донецькоі військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським, обласним керівництвом СБУ, Національної поліції та прикордонниками.

 Під час наради було обговорено проблеми Донецького регіону та шляхи їх оперативного розв'язання.

За словами Голови військово-цивільної адміністрації, в районі зменшився потік товарної контрабанди, але фіксуєтсья активізація фінансової контрабанди, «з якою достатньо складно боротися».  У цьому контексті на нараді було обговорено питання щодо запровадження декларування фінансових коштів, що перевозяться через лінію розмежування, з метою блокування нелегального ввезення грошей на неконтрольовану територію для недопущення фінансування терористичних угруповань.

Секретар РНБО України також провів нараду з керівництвом антитерористичної операції   за участю представників Міноборони та Генерального штабу щодо протидії  агресії з боку окупаційних підрозділів Російської Федерації.

Фотогалерея

Відео